Skierniewice: Remont pływalni potrwa do 7 września

1
499

Jeszcze przez niespełna trzy tygodnie potrwa remont krytej pływalni miejskiej w Skierniewicach. Wydłużony termin podyktowany jest trudnościami, jakie wystąpiły podczas prac modernizacyjnych.

– W trakcie prowadzonych prac renowacyjnych na miejskiej pływalni, doszło nam kilka zadań dodatkowych. Chcemy wykonać remont kompleksowo, dlatego wszelkie usterki, które wyszły na jaw zostaną naprawione w ramach realizowanego zadania. Warto dodać, że skierniewicki basen nie był generalnie modernizowany od 20 lat – tłumaczy Tomasz Przybysz, prezes spółki OSiR Nawa, która administruje obiektem.

Mieszkańcy miasta są co prawda przyzwyczajeni do corocznych prac konserwacyjnych, które przeprowadzane są na pływalni podczas letnich miesięcy. Jednak w tym roku lista zadań do wykonania jest o wiele dłuższa. Najważniejsze z nich dotyczą wymiany folii pokrywającej nieckę oraz płytek podłogowych na hali basenowej. Folia, w przypadku dużego basenu, nie była wymieniana od początku istnienia pływalni. Po wymianie poprawi się zarówno estetyka, jak i bezpieczeństwo basenu. Folię naprawia się poprzez zgrzewanie, co w przypadku starego pokrycia nie było już możliwe. Oprócz wymienionych zadań, podczas prac zostanie sprawdzona cała basenowa instalacja techniczna, między innymi pompy, system rur, czy niezbędne filtry. Zmodernizowane zostaną także elementy basenowej zjeżdżalni.

Inwestycja warta około 300 tysięcy złotych powinna zakończyć się 7 września.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
1 Autorzy komentarzy
mama Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mama
Gość
mama

łóżko skierowane w kierunku siedzących na kanapie członków rodziny uważam za mega nie trafiony; powinien być ustawiony bokiem ….. “wymądrzam się” bo już rodziłam i jakoś tego nie widzę……