Skierniewice: Sorento wycofuje się z ligi

0
257
fot. flickr.com

Sorento Zadębie Skierniewice nie wystartuje w rundzie wiosennej IV ligi łódzkiej. Powodem takiej decyzji jest między innymi brak dotacji ze strony Urzędu Miasta. To szósty rok z rzędu, w którym Sorento nie dostanie złotówki z miejskiej kasy.

Magistrat tłumaczy swoją decyzję tym, że Skierniewic nie stać aby utrzymać dwa kluby piłkarskie. Dlatego też dotację w wysokości około 300 tysięcy złotych dostał Widok.

– Główną przyczyną takiego obrotu sprawy jest brak miejskich dotacji, które były niezbędne do dalszego funkcjonowania klubu. Można by napisać, że decyzja prezydenta jest niezrozumiała, ale nie ma co się oszukiwać. Każdy znający chociaż w niewielkim stopniu realia naszego miasta wie, że w grę weszła walka polityczna. – Czytamy na stronie internetowej klubu

Tymczasem pismo o wycofaniu z rozgrywek trafiło już do ŁZPN, który na swojej stronie internetowej poinformował o tym fakcie.

Skierniewice pozostają bez żadnego reprezentanta w IV lidze, nie mówiąc o wyższych klasach rozgrywkowych. Szkoda, że z powodów politycznych zespół musi się wycofać z rozgrywek.

W związku z powyższym jeszcze  ciekawiej zrobi się w skierniewickiej lidze okręgowej –  gdzie o awans walczą drużyny Orła Nieborów i MKS (Widok) Skierniewice.

Pozostaje tylko wspomnienie o występach Unii Skierniewice w III lidze…

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o