Skierniewice: SP 9 – siódmy w Mistrzostwach Polski U-11

0
370

Siódme miejsce zajęli reprezentanci SP nr 9 w Skierniewicach w Ogólnopolskim Finale Turnieju im. Marka Wielgusa, który odbył się w miniony weekend w Policach. 

Do czteroetapowej rywalizacji przystąpiło w sumie 1950 drużyn i ponad 30 tysięcy młodych adeptów piłki nożnej. Kwalifikacje były rozgrywane na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim Do finału zakwalifikowała się jedynie 16 najlepszych ekip chłopców i dziewczynek. Podopieczni Rafała Rożka rozpoczęli finałową rywalizację od fazy grupowej, w której zanotowali dwa zwycięstwa nad ekipami z Olsztyna i Szczecina oraz jedną porażkę z drużyną z Warszawy. Skierniewiczanie odpadli dopiero w ćwierćfinale w rzutach karnych ulegając późniejszym triumfatorom UKS – owi Kondycja Kielce 2:3. W decydującym pojedynku o siódmą lokatę, nasi reprezentanci zmiażdżyli zespół z Chełma 6:0.

Najlepszą drużyną chłopców została Kondycja Kielce. Z kolei w rozgrywkach dziewczynek pierwsze miejsce zajęła drużyna MUKS Praga Warszawa. Najlepszymi strzelcami z dziewięcioma golami na koncie zostali Jakub Rybus z Kondycji Kielce i Paulina Tomasiak z UKS Jelna.

Finał Ogólnopolski XVIII Turnieju im. Marka Wielgusa o Puchar Prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka to nieoficjalnych mistrzostwach Polski do lat 11.

Skład SP nr 9:
Kacper Zdun, Filip Burzyński, Jakub Pawelec, Kajetan Słojewski, Eryk Zieliński, Damian Gromek, Damian Makuch, Kacper Karasek, Jakub Reszka.

Mecze grupowe
SP 9 Skierniewice – MUKS Unia Warszawa 0:2
SP 9 Skierniewice – SP 18 Mamy Talenty Olsztyn 2:0
SP 9 Skierniewice – Salos Szczecin 1:0

Ćwierćfinał
SP 9 Skierniewice – UKS Kondycja Kielce 1:1 (karne 2:3)

Półfinał o miejsca 5-8
SP 9 Skierniewice – UKS Szóstka Jasło 1:4

Mecz o miejsce 7
SP 9 Skierniewice – UKS Niedźwiadek Chełm 6:0

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o