Skierniewice: Sprawca rozboju zatrzymany przez policjantów

0
291
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

21 sierpnia 2015 roku zarzut rozboju usłyszał 23-letni mieszkaniec Skierniewic, który w nocy z 4 na 5 sierpnia 2015 roku dokonał rozboju na 56-letnim mieszkańcu Skierniewic przy ul. Czerwonej w Skierniewicach. Podczas kontroli pojazdu, którym poruszał się 23-latek dodatkowo policjanci zabezpieczyli torebki z roślinami – prawdopodobnie była to marihuana.

5 sierpnia 2015 roku skierniewiccy policjanci przyjęli zawiadomienie w sprawie rozboju przy ul. Czerwonej w Skierniewicach. Miało do niego dojść w nocy z 4-5 sierpnia. Przy 56-letnim mieszkańcu Skierniewic na ul. Czerwonej zatrzymało się ciemne, zachodnie auto. Kierowca auta użył wobec 56-latka gazu obezwładniającego i odebrał portfel z dokumentami. Następnie wyrzucił go kilkaset metrów dalej na ul. Widok. Policjanci pracujący nad sprawą wytypowali pojazd, którym mógł poruszać się sprawca rozboju gromadząc przy tym ja najszerszy materiał dowodowy. Poszukiwali zielonego audi A4.

20 sierpnia 2015 roku skierniewiccy wywiadowcy patrolując ulice Skierniewic, przy ul. Sobieskiego zatrzymali do kontroli typowany pojazd. Najpierw, na podszybiu pojazdu zauważyli zawinięte w folię rośliny, w których składzie stwierdzono obecność narkotyku. Następnie podczas przeszukania pojazdu policjanci odnaleźli butelkę gazu, co od razu skojarzone zostało z rozbojem z ul. Czerwonej. Mężczyźni, którzy znajdowali się w pojeździe – 23 i 21-letni skierniewiczanie zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy policji. Następnego dnia obydwaj usłyszeli zarzuty – 21-latek zarzut posiadania substancji odurzających, a 23-latek zarzut rozboju, do którego użył gazu obezwładniającego.

Za pierwszy czyn grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a za drugi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o