Skierniewice: Stowarzyszenie Miłośników Kolei otrzymało dotacje

0
223

Początek roku jest dla Stowarzyszenia Miłośników Kolei (PSMK) jest bardzo udany gdyż otrzymało dotacje do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 50 000 zł.

Cała kwota otrzymana od Ministerstwa zostanie przeznaczona na remont dachu. Ta kwota pozwoli wymienić ponad 330 m2 poszycia dachowego.

W najbliższym czasie stowarzyszenie będzie składać kolejne wnioski.

– Niestety, aby zwiększyć nasze szanse musimy uwzględniać większy wkład własny, dlatego jeszcze raz zachęcamy do wspierania naszej działalności zarówno w postaci darowizn oraz przekazywania 1% podatku.

Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, od 25 lat działające na rzecz ochrony zabytków polskiego kolejnictwa, posiada status Organizacji Pożytku Publicznego już piąty rok. Zatem po raz kolejny – zgodnie z prawem – można  przeznaczyć 1% swojego podatku na pomoc w ratowaniu kolejowych zabytków.

– Uzyskane w ten sposób środki finansowe wykorzystamy na poprawę stanu budynków Parowozowni Skierniewice (głównie naprawy dachów) oraz na prace związane z naszymi zabytkowymi eksponatami.

Aby wesprzeć wystarczy w wypełnianym formularzu PIT uzupełnić dwie rubryki: Numer KRS organizacji i wnioskowana kwota, wyliczona zgodnie z odrębnymi przepisami.

W 2012 roku Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei otrzymało w ten sposób  kwotę 16 415,01 zł. Dzięki 1% udało nam się wykonać – w miejsce całkowicie zniszczonego – nowe pokrycie dachu tzw. połaci zewnętrznej nad czterema stanowiskami postojowymi w hali wachlarzowej (o powierzchni 414 m2). A  także przeznaczyliśmy na zakup lakieru do zewnętrznego wykończenia remontowanego parowozu Ol49-4, również wpisanego do rejestru zabytków.

Więcej informacji na stronie PSMK „Przekaż nam swój 1%”

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o