Skierniewice: Sukces skierniewickich pływaków

0
269

W miniony weekend w Olsztynie odbyły się ogólnopolskie Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu do lat 14. Nie zabrakło na nich reprezentantów ze Skierniewic, którzy w wyśmienitym stylu wywalczyli aż pięć medali.

Dwaj sportowcy z UKS Nawa Skierniewice – Szymon Dębski oraz Julian Dudek – zdobywając medale Mistrzostw Polski, pokazali, że nie liczy się ilość, lecz jakość. Już pierwszego dnia Szymon wywalczył złoty medal w konkurencji 100 m stylem motylkowym. Podczas popołudniowego starcia nasz reprezentant, pomimo ciążącej na nim presji lidera, zachował swoją pozycję z rezultatem 0:59,69, przełamując tym samym „magiczną granicę” jednej minuty.

Tego samego dnia srebrny medal zdobył Julek, który otarł się o zwycięstwo w sprincie, w konkurencji 50 m stylem dowolnym. Dopływając z czasem 0:24,89, ustanowił swój nowy, rekord życiowy. Dodatkowo sięgnął po brązowy „krążek” w konkurencji 200 m stylem dowolnym. Drugi start przyniósł mu kolejny medal i rekord życiowy 2:01,69. Szymon natomiast ukończył wyścig w konkurencji 50 m stylem motylkowym na czwartej pozycji.

Do zdobytych medali, dołączyły dalsze dwa „krążki”. Na najwyższym podium stanął Szymon, który do złota dodał medal brązowy, wywalczony w jednej z najbardziej wyczerpującej konkurencji – 200 m stylem motylkowym. Nasz zawodnik dopłynął z czasem 2:16,98. Zwieńczeniem tych pełnych sukcesów mistrzostw było zdobycie przez Julka srebrnego medalu w konkurencji 100 m stylem dowolnym ze wynikiem 0:54,98.

Zwycięzcom gratulujemy spektakularnych sukcesów i życzymy kolejnych!