Skierniewice szykują się na intensywne opady deszczu

0
350

Prognozy pogody od kilku dni ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu. W związku z tym wszystkie służby monitorujące sytuację meteorologiczną i hydrologiczną w naszym mieście postawione są w stan gotowości.

Choć w Skierniewicach nie są spodziewane tak intensywne opady deszczu, jak na południu Polski, to już od kilku dniu służby odpowiedzialne za monitorowanie sytuacji powodziowej w naszym mieście pracują intensywnie. W stan gotowości postawione są m.in. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Referat Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Skierniewice czy spółki miejskie. Strażacy na bieżąco monitorują też najbardziej zagrożone w Skierniewicach obszary. OSiR Nawa nadzorujący Zalew Zadębie, obniżył o ponad 11 centymetrów poziom wody, aby zwiększyć jego możliwości retencyjne. Zgromadzono też zapasy niezbędnych materiałów jak worki z piaskiem i plandeki, które są do wykorzystania podczas intensywnych opadów deszczu.

- Reklama -

guest
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments