Strona głównaWiadomościSkierniewice: Trwa policyjna akcja Bezpieczna droga do szkoły

Skierniewice: Trwa policyjna akcja Bezpieczna droga do szkoły

- REKRAMA -

Skierniewiccy policjanci dbają o bezpieczną drogę do szkoły najmłodszych mieszkańców Skierniewic. Od 2 do 10 września 2013 roku w newralgicznych punktach nad bezpieczeństwem dzieci czuwają patrole  łączone policjantów  Ruchu Drogowego  i Straży Miejskiej.

W godzinach 7:30 – 9:00 – patrole znajdują się w rejonie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. 1-go Maja oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w rejonie skrzyżowania ulic Wiadukt i Widok. Skierniewicka policja apeluje do wszystkich kierowców o ostrożną jazdę, zwrócenie uwagi na to, że dzieci w pierwszych dniach szkoły mogą być rozkojarzone, rozbiegane. Dla niektórych  z nich to pierwsze dni w szkole w ich życiu.

Policjanci Ruchu Drogowego zwracają szczególna uwagę, aby nie wysadzać dzieci z samochodu od strony kierowcy, a od strony pasażera i  na chodnik. Istotnym jest, aby rodzice przed pierwszą wyprawą do szkoły ich pociech porozmawiali z nimi, przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach lub sami kilkakrotnie przebyli z dziećmi tę drogę, pokazując poprawne zachowania.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE