Skierniewice: Trwa remont mostu w ul. Napoleońskiej

0
357
fot. UM Skierniewice

Jeszcze w listopadzie zakończy się remont mostu w ul. Napoleońskiej na rzece Zwierzyniec – Pisia. Droga w tym rejonie jest zamknięta. Obowiązuje objazd drogą wojewódzką nr. 705 przez Dąbrowice.

Prosimy zatem o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do czasowej zmiany organizacji ruchu. Obecnie trwa remont płyty nośnej wraz z nowymi gzymsami i deskami gzymsowymi. Następnym etapem będzie ułożenie instalacji na nowej płycie mostu, montaż drenaży odwadniających, a także ustawienie krawężników mostowych. Całość zapełni nowa nawierzchnia asfaltowa zarówno na moście, jak i poza nim (odc. 4 m do Dąbrowic i 8 m do Skierniewic).

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców tej części miasta, odnowiony obiekt wzbogaci się także o nowe balustrady i barieroporęcze. Powstanie zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni bocznych, jak również uporządkowane zostanie koryto pod mostem, co pozwoli uregulować kierunek płynącej pod konstrukcją rzeki. Z myślą o mieszkańcach tej części miasta wykonawca zapewnił także w pełni oznaczone, zastępcze przejście dla pieszych obok remontowanego obiektu.

Wykonawcą ww. zadania jest firma Mosty Tarnobrzeg. Całkowity koszt remontu to ok. 164 tys. zł. Prace powinny zakończyć się 19 listopada tego roku.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o