Skierniewice: Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

0

Od 25 lutego do 2 marca będzie obchodzony Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, radcy prawni i psychologowie będą udzielać darmowych porad prawnych i psychologicznych.

Akcja ma na celu zwrócić szczególną uwagę na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Czyli innymi słowy inicjatywą akcji jest nieść pomoc i wsparcie osobom pokrzywdzonym. Przedsięwzięcie ma charakter typowo edukacyjny.

W naszym województwie pomocą dla osób pokrzywdzonych przestępstwem zajmuje się Stowarzyszenie Bezrobotnych i Osób Działających na rzecz Bezrobotnych „Wszyscy Razem – In Corpore” z siedzibą w Łodzi ul. Franciszkańska 15 telefon 42 6397203 lub 42 656 20 40.

W tym roku to właśnie przy ul. Franciszkańskiej 15 w Łodzi będą pełnić dyżury między innymi  policyjni specjaliści udzielający porad potrzebującym. Ponadto w każdej jednostce policji garnizonu łódzkiego policjanci będą udzielać stosownej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Z uwagi iż w Skierniewicach nie ma Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, dzielnicowy z Komendy Miejskiej w Skierniewicach, w ramach tej akcji,  będzie pełnił dyżur w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ul. Senatorska 12 wraz z pracownikiem tej instytucji w: poniedziałek i środę godz. 9:00-10:00 i piątek 15:00-16:00.

- Reklama -

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments