Skierniewice: Uwaga na sople!!!

0
286

Są piękne, ale i niebezpieczne. W Skierniewicach  pogoda sprzyja powstawaniu ogromnych sopli oraz nawisów śnieżnych na dachach. Przechodnie powinni uważać, ponieważ sople mogą w każdej chwili spaść. Niebezpieczeństwo rodzą także śliskie chodniki.

Topniejący śnieg jest dużo cięższy, co może prowadzić do jego niekontrolowanego spadania z dachu. Podobnie wygląda sytuacja z fragmentami lodu zwisającymi z budynków.

Lodowe bryły są dużym zagrożeniem dla przechodzących ludzi. Problem pojawia się również na chodnikach, gdzie zalegający śnieg zamienia się w błoto. A przy spadku temperatury nocą zamarza i tworzy pokrywę lodową.

W przypadku zaobserwowania zwisających, niebezpiecznych kawałków lodu, należy powiadomić straż miejską lub policję. Za nieodśnieżanie lub zwisające sople, a także mokry śnieg zalegający na dachach budynków służby mogą ukarać administratora lub właściciela nieruchomości mandatami. Grozi za to grzywna do 500 zł, a w niektórych przypadkach sprawa może trafić nawet do sądu.

Administratorzy lub właściciele nieruchomości powinni zadbać o to, aby wszystkie sople z ich budynku zostały usunięte. Niedopuszczalne jest, aby tego typu niespodzianki spadały na przechodniów. Sople wiszące z dachów, rynien, okien, balkonów i innych części nieruchomości powinny być usuwane a chodniki przed posesjami odśnieżane.

Zapraszamy do komentowania.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o