- REKRAMA -

Po raz piąty Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach organizuje Festiwal Nauki. W tym roku impreza przebiegać będzie pod hasłem „Zmiany klimatu – klimat zmian”. Festiwal odbędzie się od 18 do 24 kwietnia.

Festiwal Nauki rozpocznie się w czwartek, 18 kwietnia, o godzinie 10. Chwilę potem będzie można wysłuchać dwóch wykładów: dr Andrzeja Kassenberga „Niskoemisyjna Polska 2050 – szansą i wyzwaniem” oraz prof. dr hab. Grażyny Nowickiej „Żywność a genetyka”. Piątek będzie dniem warsztatowym: od prozdrowotnego, poprzez florystyczny i entomologiczny po warsztaty mleczne prowadzone przez dr Wesołowską, która otworzyła pierwszy w Polsce bank mleka.

W ramach festiwalu nauki odbędzie się Piknik Rodzinny. – Clowni, szczudlarze, bańki mydlane, gry i zabawy z nagrodami, strefa ekoszaleństwa, kiermasz produktów regionalnych, kosmetyczne metamorfozy, pokazy i występy, rzemiosło, minizoo. Raj dla dzieci.

Planowane są wyjazdy autokarem na szlak św. Jakuba (od Joachimowa Mogił do Bud Grabskich), do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego i po Wysoczyźnie Rawskiej. Zapisywać się można pod adresem [email protected] lub pod nr tel. 834 40 00 wewn. 120.

Głównym celem imprezy jest promocja nauki wśród młodzieży, aktywizacja lokalnych społeczności, a także popularyzacja idei zrównoważonego rozwoju.

W festiwalu mogą wziąć udział nie tylko studenci, ale również wszyscy mieszkańcy Skierniewic i okolic.

- Reklama -

Poprzedni artykułSkierniewice: Ukradł kobiecie torebkę
Następny artykułMistrzostwo ponownie dla Skierniewic
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments