Skierniewice: V sprzątanie rzeki Łupi zakończone

0

- REKRAMA -

Ponad 140 osób wzięło udział w V sprzątaniu rzeki Łupi, które odbyło się w minioną sobotę, 13 kwietnia w Skierniewicach. Uczestnicy uzbierali łącznie ok. 80 worków nieczystości.

fot. UM Skierniewice

Spotkanie oficjalnie otworzyła wiceprezydent Beata Jabłońska, która podziękowała wszystkim za udział w akcji. Następnie zgromadzeni zabrali się do wspólnego porządkowania. Po kilku godzinach wspólnej pracy, wysprzątano 1500 m linii brzegowej od zapory na os. Zadębie do granic z Mokrą Prawą przy boisku Jutrzenka na os. Widok.

W akcji wzięło udział ponad 140 osób w tym uczniowie skierniewickich szkół.

Wśród śmieci większość stanowiły butelki, plastikowe kubki, talerzyki, puszki oraz opony. Najbardziej zaskakującymi znaleziskami w Łupi  były piec oraz rynny. Akcja sprzątania skierniewickiej przyrody zakończyła się biesiadą w Ośrodku „Grabskie Sioło” na Budach Grabskich, gdzie na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek oraz ciekawe konkursy z nagrodami.

Patronat nad imprezą objął prezydent Leszek Trębski. Organizatorami byli koło PTTK „Plener” z Oddziału PTTK „Szaniec” oraz Stowarzyszenie „Forum”. Swój udział w V sprzątaniu rzeki Łupi mieli także: WOPR Skierniewice, Policja, MZK oraz ZUM.

- Reklama -

Poprzedni artykułSkierniewice: VII KZK SKIERNIEWICKA już w niedziele
Następny artykułSkierniewice: Okradł domki letniskowe
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments