Skierniewice w Google Street View

0
1923

Skierniewice dołączyły do miast, które można wirtualnie zwiedzić za pomocą usługi Map Google. Podczas ostatniej aktualizacji zdjęć Street View. Fotografie na których dziś możemy oglądać miasto, zostały wykonane w drugiej połowie 2012 roku.

Street View to darmowa usługa od Google dzięki której możemy oglądać panoramiczne zdjęcia ulic w miastach na całym świecie. Street View „przenosi” nas do wybranego miejsca, gdzie możemy odbyć wirtualną wycieczkę.

Przygotowanie Street View to duże przedsięwzięcie logistyczne i technologiczne. W ciągu ostatnich 6 lat, zaprojektowano wiele pojazdów do wykonywania panoramicznych zdjęć w formacie 360 stopni na Mapach Google. Zaczynano od samochodów, których najnowszy model jest wyposażony w aparat o 15 obiektywach, czujniki ruchu, dysk twardy, a także lasery zbierające dane 3D.

Po wykonaniu fotografii terenu, rozpoczyna się czasochłonny proces łączenia zdjęć w panoramy, rozmywania twarzy i tablic rejestracyjnych. Trwa to nawet kilka do kilkunastu miesięcy. Należy też pamiętać o tym, że zdjęcia muszą być odpowiednio dopasowane do map, aby nie wystąpiły żadne pomyłki. Do tego celu łączy się sygnał z czujników umieszczonych w samochodzie w urządzeniami GPS oraz monitorami.

Jak wam się podoba nasze miasto w Street View? Czekamy na komentarze.

- Reklama -

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments