Skierniewice: Wdali się w bójke pod dworcem – usłyszeli zarzuty

0
197
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 4 osoby, które wdały się w bójkę pod sklepem spożywczym przy dworcu kolejowym. Wszyscy byli nietrzeźwi, a pośrednią przyczyną prawdopodobnie była odmowa sprzedaży alkoholu osobom nietrzeźwym przez personel sklepu.

W sobotę, 18 kwietnia 2015 roku,  około godz. 22.10 policjanci otrzymali od dyżurnego pilne polecenie dojazdu w rejon dworca w Skierniewicach . Pod jednym z okolicznych sklepów biła się grupa osób. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce na ulicy przed obiektem handlowym zastali czterech zadających sobie ciosy mężczyzn. Po krótkiej chwili zostali oni obezwładnieni i zatrzymani.

Kolejne patrole policyjne wspomogły interwencję i przewiozły zatrzymanych do szpitala gdzie opatrzono mężczyznom obrażenia powstałe w wyniku bójki. Podejrzewanymi okazali się trzej mieszkańcy powiatu skierniewickiego w wieku od 22 do  27 lat. Badanie wykazało w ich organizmach od 2 do 2,5 promila alkoholu.  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że do bójki doszło po tym, jak ekspedienci dwukrotnie odmówili sprzedaży alkoholu wchodzącym do sklepu klientom. Najpierw procentowy trunek próbowali kupić 25-latek i jego 27-letni kolega. Sprzedawcy zdecydowanie odmówili sprzedaży alkoholu nietrzeźwym mężczyznom, którzy opuścili sklep i stanęli przed wejściem. Następnie do sklepu weszli kolejni nietrzeźwi klienci – 22 i 27 latek, którzy również próbowali kupić alkohol z negatywnym skutkiem. Kiedy wychodzili ze sklepu, pomiędzy nimi, a stojącą przed sklepem dwójką  doszło do wymiany zdań, która doprowadziła do bójki.

Czterej zatrzymani mężczyźni, po wytrzeźwieniu, 20 kwietnia 2014 roku usłyszeli zarzuty uczestnictwa w bójce. W tym przypadku, w myśl obowiązujących przepisów prawa grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o