Skierniewice: WOŚP w liczbach, ponad 100 tys. zł. [FOTO]

0
420

W niedzielę (12.01) odbył się 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

W Skierniewicach podczas tegorocznego Finału zebrano ponad 100 tys. zł. Jest to kwota składająca się z kwesty wolontariuszy na ulicach miasta, licytacji w holu MOK, licytacji w Radiu RSC, Wielkiej Aukcji Fantów, sobotniego koncertu lokalnych zespołów w holu MOK oraz darowizn skierniewickich przedsiębiorców.

Wolontariusze w swoich charakterystycznych puszkach przynieśli do Sztabu WOŚP przy Miejskim Ośrodku Kultury 54 339,54 złotych, najbardziej “cenna” puszka zawierała 2006 złotych.

Nie zabrakło emocji podczas licytacji. Kilka przedmiotów cieszyło się bardzo dużym powodzeniem i po zaciętej rywalizacji zostały wylicytowane za wysokie kwoty, m. in. obraz Sabiny Piwowaron (350 zł), plakat Luxtorpedy z autografami wraz z płytą DVD z Przystanku Woodstock (300 zł), Zegar ścienny WOŚP (220 zł), Szklane serce (200 zł), płyta z autografami zespołu  Big Cyc wraz (100 zł) oraz limitowane gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy m.in. koszulki, kubki.  Łącznie podczas licytacji w MOK-u zebrano 8 500 złotych.

Zapraszamy o obejrzenia zdjęć z tegorocznego 22. Finału WOŚP w Skierniewicach. Fot. Darek Dzik/tvskierniewice.pl, Magda Grajnert/tvskierniewice.pl, Marcin Pielużek, Adam Sobieszek.

 

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o