Strona główna Wiadomości Skierniewice: Wraca strefa płatnego parkowania

Skierniewice: Wraca strefa płatnego parkowania

0

- REKRAMA -

Po okresie okresie dwóch miesięcy zawieszenia, spowodowanego sytuacją epidemiologiczną, wraca strefa płatnego parkowania w centrum Skierniewic.

Przypomnijmy Strefą objęty jest cały Rynek, ul. Żwirki (do skrzyżowania z ul. Jagiellońską) oraz ul. Senatorska (do skrzyżowania z ul. Kościelną). 

Za parkowanie zapłacimy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. Pierwsza rozpoczęta godzina postoju kosztować będzie 1 zł, druga 1,20 zł a trzecia 1,40 zł. Opłata za czwartą i każdą kolejną godzinę parkowania kosztować będzie 1 zł. Mieszkańcy oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność na ulicach objętych strefa mogą wykupić abonament. Opłata za 30 dni to 150 zł, a za cały rok 1000 zł. Zwolnieni z opłat są: osoby niepełnosprawne, wykonujący czynności służbowe pracownicy administracji, służby komunalne, służby ratunkowe i porządkowe, honorowi obywatele miasta, zaopatrzenie (nie dłużej jak 15 minut), inwalidzi wojenni, taksówki oczekujące na klientów (do 10 minut).

W strefie parkowania ustawione są cztery parkometry. Zapłacimy w nich postój w sposób:

  • tradycyjny – wrzucając monety o nominałach do 10 gr do 5 zł. Uwaga! Automaty nie wydają reszty! 
  • elektroniczny – płatność kartą
  • Osoby zainteresowane wykupieniem abonamentu powinny zgłosić się do siedziby Straży Miejskiej przy ul. Senatorskiej 10.

Bilet który otrzymamy, należy umieścić za przednią szybą pojazdu w sposób nie budzący wątpliwości co do ważności zawartych na nim informacji. Brak opłaty czy przekroczenie czasu parkowania sprawią, że kontrolujący strefę Strażnicy Miejscy, będą mogli naliczyć opłatę dodatkową w wysokości 50 zł. Pamiętajmy też że awaria najbliższego parkomatu nie zwalnia z obowiązku uiszczenia opłaty w innym.

infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version