fbpx

Strona główna Wiadomości Skierniewice: Zaczęło się wyburzenie „Rampy"

Skierniewice: Zaczęło się wyburzenie „Rampy" [FILM+ZDJĘCIA]

W związku z jedną z najważniejszych inwestycji termoizolacyjnych miasta i porządkowaniem terenu wokół Miejskiego Ośrodka Kultury (dawnego MCK-u) została podjęta decyzja o wyburzeniu „Rampy”, gdzie m.in. swoją siedzibę miał Teatr Realistyczny.

Dzisiaj (03.09) rozpoczęło się wyburzanie „Rampy” znajdującej się na tyłach Miejskiego Ośrodka Kultury. -W chwili obecnej priorytetem jest uporządkowanie terenu wokół MOK-u oraz jego gruntowna termomodernizacja. Będzie wymieniana stolarka okienna oraz drzwiowa, centralne ogrzewanie, cały budynek zostanie ocieplony, więc przede wszystkim chcemy poprawić możliwości ekonomiczne MOK-u poprzez m.in. zmniejszenie kosztów ogrzewania – mówi Arkadiusz Kopczewski, rzecznik Urzędu Miasta. – Według decyzji Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Skierniewicach obiekt ten nie nadawał się do użytkowania oraz zagrażał bezpieczeństwu, dlatego podjęliśmy decyzję o jego rozbiórce.

Prace budowlane mają trwać około 2 tygodni.

Na chwilę obecną nie ma planów dotyczących terenu wyburzanej „Rampy”. Jednym z pomysłów jest postawienie tam sceny letniej, jednak są to odległe plany.

Koszt całej termomodernizacji to 3 mln złotych.

To nie koniec porządków w obrębie ulic Jagiellońskiej i Reymonta. Na ostatniej sesji Rady Miasta Skierniewice, radni przyjęli porozumienie podpisane w ostatnich dniach z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi, dotyczące nieruchomości przy ul. Jagiellońskiej 28, na przeciwko dawnego Urzędu Wojewódzkiego. Nieruchomość ta została przekazana władzom miasta i obiekt ten, również zostanie wyburzony. Obecnie wszystkie instytucje tam działające, zostały przeniesione w inne miejsca.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE