Skierniewice: Zbiórka elektroodpadów

0
368

Już jutro, 14 marca, na terenie miasta odbędzie się zbiórka zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych (monitory, komputery, pralki, lodówki, telewizory itp.).

Jak informuje firma PROeko organizator zbiórki – Wystarczy zadzwonić pod numer 22 725 17 60 lub wysłać sms 513 122 461, co jest do zabrania i podać adres odbioru, będziemy przy ul. Skłodowskiej-Curie. Ale jeśli jest to większy sprzęt typu pralka, lodówka, pc lub coś w tym rodzaju to podjedziemy pod wskazany adres. Wystarczy podać adres i nr telefonu- aby można było ustalić szczegóły odbioru i godzinę.

Przypominamy, że takiego sprzętu nie wolno wyrzucać na śmietnik czy oddawać do nielegalnych punktów zbiórek, gdyż to niebezpieczne dla środowiska. Osobom, które łamią prawo grozi kara grzywny do 5 tys. zł. O zakazie wyrzucania elektrośmieci informuje znak przekreślonego kontenera umieszczony na urządzeniach elektrycznych i elektronicznych.

Nie powinno się też przechowywać takich odpadów np.: w piwnicach, ponieważ zawierają one szkodliwe substancje: rtęć, freon i inne pierwiastki. Dlatego elektrośmieci należy zbierać selektywnie.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o