Skierniewice: Złodzieje akumulatorów zatrzymani przez policję

0
296

Policjanci rozpracowali szajkę, która w ciągu co najmniej dwóch ostatnich miesięcy na terenie Skierniewic i województwa mazowieckiego włamała się do wielu samochodów. We wrześniu i październiku 2013 roku w Skierniewicach doszło do kilku włamań do samochodów. Z wnętrza pojazdów sprawcy zabierali akumulatory, a czasem radioodtwarzacze. Skierniewiccy stróże prawa zajęli się wyjaśnieniem tej sprawy. Dzięki znajomości środowiska przestępczego i wnikliwej analizie zebranych dowodów skierniewiccy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn.

To potwierdziło podejrzenia policjantów. Idąc tym tropem śledczy dotarli do trzech innych mężczyzn, którzy towarzyszyli 20-latkowi w przestępnych wyskokach. Byli to mieszkańcy powiatu żyrardowskiego w wieku 18,19 i 20 lat. Podczas przeszukań policjanci odnaleźli wiele przedmiotów mogących pochodzić z kradzieży i włamań.

Mężczyźni sprzedawali fanty w punktach skupu między innymi w Grodzisku Mazowieckim i Mszczonowie. W jednym z punktów zabezpieczono ponad 70 akumulatorów samochodowych. Policjanci ustalili, że zazwyczaj obiektem zainteresowania włamywaczy padały akumulatory samochodowe, ale sprawcy nie gardzili także CB radiami i radioodtwarzaczami. Wybierali samochody, w których łatwo można było wyrwać przednią atrapę i otworzyć maskę samochodu. Zdarzało się też, że wykorzystywali uchylone szyby, aby dostać się do wnętrza pojazdu.

Włamywacze działali także na terenie województwa mazowieckiego, m.in. Warszawy, Pruszkowa, Żyrardowa i Grodziska Mazowieckiego. Ustalono, że mężczyźni poza włamaniami dokonywali także kradzieży tablic rejestracyjnych, a następnie przy ich użyciu kradli paliwo na stacjach benzynowych. Cała czwórka usłyszała zarzuty.

W myśl obowiązującego prawa za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a za kradzież z włamaniem do 10 lat. Śledczy nie spoczęli na laurach, posiadają ustalenia, że sprawcy mogli dokonać co najmniej 60 innych przestępstw.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o