Skierniewice: Złodzieje metalowych elementów w rękach policji

0
239
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

21 sierpnia 2014 r. cztery osoby usłyszały zarzuty w sprawie kradzieży metalu na kwotę ponad 3900 zł.  z jednej z firm przy ul. Domarasiewicza. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia.

Kryminalni rozpracowując środowisko przestępcze uzyskali informację o dwóch  mężczyznach, którzy kradli elementy metalowe z terenu firmy przy ul. Domarasiewicza. Z ustaleń wynikało, że sprawcy dokonywali tych czynów co najmniej od miesiąca. Po przeniesieniu elementów przez ogrodzenie zakładu ukrywali je w pobliskim lasku, a potem sprzedawali w punkcie skupu złomu. 20 sierpnia 2014 roku kryminalni przy ul. Domarasiewicza zatrzymali 25-letniego łodzianina i jego 16-letniego kompana, również mieszkańca Łodzi. Jak się okazało, mężczyźni ukradli przynajmniej 16 profili stalowych, 79 kg blachy profilowanej i 400 kg wiórów stali nierdzewnej o łącznej wartości ponad 3900 zł. Surowce te sprzedali na złom.Policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów – 13 stalowych profili, całość skradzionej blachy profilowanej i 100 kg wiórów, które przekazali ich właścicielowi.

21 sierpnia 2014 roku 25-latek usłyszał zarzut kradzieży, a jego nieletni pomocnik został przesłuchany w charakterze sprawcy czynu karalnego. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Tego samego dnia zarzuty nieumyślnego paserstwa usłyszeli też 66-latka i 43-latek ze Skierniewic, którzy przyjęli w skupie metal nielegalnego pochodzenia. Za nieumyślne paserstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o