Skierniewice: Złodzieje rowerów wpadli w ręce policji

0
319

11 września 2013  roku policjanci zatrzymali dwóch złodziei rowerów. W ciągu pierwszych dni września 2013 roku na terenie Skierniewic doszło do kilku kradzieży rowerów, głownie w rejonie szkół i przedszkoli. Intensywna praca wszystkich policjantów w tym Ogniwa Wywiadowczego i Wydziału Kryminalnego doprowadziła do wykrycia sprawców kradzieży.

10 września 2013 roku policjanci pojechali na interwencję w rejon kompleksu ogródków działkowych znajdujących się na terenie powiatu skierniewickiego. Zgłaszający poinformował ich, że dwóch młodych chłopców wypalało kable przy śmietniku, przez co okopcili jeden z budynków. Niestety spłoszeni uciekli, ale pozostawili rower. Wywiadowcy rozpoczęli poszukiwania podejrzewanego duetu, gdyż rower, który pozostawili chłopcy wyglądał jak skradziony tego samego dnia rano z okolic szkoły przy ul. Tetmajera.

Działania policjantów, ich ustalenia doprowadziły do sprawców. Okazali się nimi, dwaj  młodzi mężczyźni, zamieszkujący na terenie Skierniewic. 16-latek był poszukiwany nakazem sądowym do doprowadzenia do jednego z młodzieżowych ośrodków wychowawczych na terenie województwa podkarpackiego. Stróże prawa zatrzymali jego 18-letniego wspólnika.  W trakcie czynności okazało się, że wspólnie nastolatkowi dokonali  jeszcze innych kradzieży rowerów. Policjanci odzyskali wszystkie utracone tego dnia jednoślady. Przestępczy duet wyszukiwał bardziej cenne rowery. Złodzieje przecinali zapięcia lub wykorzystywali ich brak i odjeżdżali z łupem.

Wartość odnalezionych przez policjantów rowerów oszacowana została wstępnie na ponad 2000 złotych. Policja nie wyklucza, że działania tych mężczyzn mogą być powiązane z  innymi tego typu zdarzeniami na terenie Skierniewic.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o