Skierniewicka policja podsumowuje majówkę: 2 wypadki, 14 kolizji, 10 pijanych kierowców

0
652
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Zakończył się długi majowy weekend. Na skierniewickim terenie od 30 kwietnia do 5 maja 2019 roku doszło do 2 wypadków drogowych i 14 kolizji. Tego weekendu policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 120 kierującym i ujawnili 63 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości – zjawiska nadal będącego jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

 

Podczas kontroli prędkości funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy jednej osobie, która przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym (ul. Wyszyńskiego w Skierniewicach) o 56km/h, a także – w trakcie innej kontroli – zatrzymali ujawnione prawo jazdy, które utraciło swoją ważność. Ponadto prowadząc weekendowe kontrole funkcjonariusze ujawnili 10 nietrzeźwych kierujących.

Długi weekend przebiegał też pod hasłem lokalnych działań ruchu drogowego “Pierwszeństwo” oraz “Tuning”, podczas których policjanci szczególną uwagę skierowali w stronę zapobiegania i eliminowania z ruchu sytuacji związanych z naruszeniem pierwszeństwa przejazdu oraz poruszania się po drodze pojazdów niezgodnych ze specyfikacją i wymogami technicznymi.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o