I Skierniewicka Spartakiada Gier i Zabaw

0
266

W piątek (10 października 2014 r.) odbyła się I Skierniewicka Spartakiada Gier i Zabaw, w której wzięli udział uczniowie kl. I-III ze skierniewickich szkół podstawowych. Głównym celem zawodów zorganizowanych przez OSiR NAWA była popularyzacja sportu czyli aktywnego spędzania czasu poprzez zabawę wśród dzieci, ponadto kształtowanie postaw społecznych opartych na zasadzie “fair play” oraz nauka i współdziałanie w zespole.

Organizatorzy przygotowali sześć konkurencji (sadzenie ziemniaków, sztafeta z piłką lekarską, toczenie piłki koszykowej, podskoki ze skakanką, sztafeta zwinnościowa oraz ranny skoczek), w których wystartowało 12 drużyn, każda po 10 osób. Pozostali uczniowie z wielkim zaangażowaniem kibicowali swoim kolegom i koleżankom. Łącznie w I Skierniewickiej Spartakiadzie Gier i Zabaw uczestniczyło ok. 200 dzieci z pięciu skierniewickich szkół podstawowych – SP 1, SP 2, SP 4, SP 5 i SP 9.

Wśród drużyn kl. I najlepsza okazała się reprezentacja SP 5, tym samym pokonując SP 2 (II miejsce) i SP 4 (III miejsce). W kategorii kl. II po zaciętej walce pierwsze miejsce zdobyli uczniowie SP 4, drugie SP 5, zaś trzecie SP 2. Również trzecioklasiści spisali się świetnie i po bardzo wyrównanej rywalizacji na podium stanęły zespoły: SP 2 – I miejsce, SP 4 – II miejsce i SP 5 – III miejsce. W naszej, skierniewickiej spartakiadzie nie było drużyn przegranych, smutnych twarzy, ponieważ wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Miała miejsce również słodka niespodzianka dla każdego uczestnika imprezy – wielki kosz pełen cukierków.

Wyniki:

Klasy I

I miejsce – SP 5 – 87 pkt.
II miejsce – SP 2 – 72 pkt.
III miejsce – SP 4 – 57 pkt.

Klasy II

I miejsce – SP 4 – 75 pkt.
II miejsce – SP 5 – 69 pkt.
III miejsce – SP 2 – 66 pkt.
IV miejsce – SP 9 – 42 pkt.

Klasy III

I miejsce – SP 2 – 81 pkt.
II miejsce – SP 4 – 63 pkt.
III miejsce – SP 5 – 60 pkt.
IV miejsce – SP 9 – 45 pkt.
V miejsce – SP 1 – 21 pkt.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o