Strona głównaWiadomościSkierniewicki policjant zatrzymał palący się samochód i pomógł gasić pożar

Skierniewicki policjant zatrzymał palący się samochód i pomógł gasić pożar

- REKRAMA -

Policjant z Rewiru Dzielnicowych w Bolimowie zauważył pożar samochodu nauki jazdy jadącego przed nim. Pasażerowie tego auta nie mieli świadomości zagrożenia. Dzielnicowy zatrzymał pojazd, ewakuował pasażerów i pomógł ugasić pożar.

26 marca 2021 roku około godziny 15:00 dzielnicowy z Bolimowa – sierżant sztabowy Łukasz Kopia – podczas służby podjął niecodzienną interwencję. Jadąc radiowozem zauważył, że spod jadącego przed nim samochodu nauki jazdy, należącego do jednego ze skierniewickich ośrodków szkolenia kierowców, wydobywają się płomienie.

Kursantka i instruktor jechali w kierunku Skierniewic od strony Bolimowa i byli zupełnie nieświadomi zagrożenia. Policjant przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymał pojazd i ewakuował  znajdujące się w nim osoby. Przy użyciu gaśnicy stłumił ogień zlokalizowany pod podwoziem samochodu. W związku z tym, że spod osłon silnika nadal wydobywał się dym, dzielnicowy wezwał straż pożarną.

Na miejsce przybyła załoga Państwowej Straży Pożarnej ze Skierniewic i Ochotniczej Straży Pożarnej z Bolimowa. Strażacy przejęli dalsze czynności gaśnicze i zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Dzięki prawidłowej reakcji policjanta nie doszło do poważniejszych skutków pożaru. Pasażerowie płonącego samochodu nie odnieśli obrażeń i nie wymagali pomocy medycznej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE