Skierniewicki ratusz zamontował dwa wyświetlacze prędkości w al. Rataja

5
3520
fot. UM Skierniewice

Na skrzyżowaniu ul. Mazowieckiej i al. Rataja często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji drogowych. Ich przyczyną w wielu wypadkach jest nadmierna prędkość. Aby zwrócić uwagę kierowców na ten problem skierniewicki ratusz zdecydował się na montaż dwóch wyświetlaczy prędkości.

Przypomnijmy Urząd Miasta Skierniewice zdecydował się na montaż urządzeń po udanych testach jakie odbyły się w marcu tego roku. Urządzenia pokazują prędkość pojazdu zbliżającego się do wyświetlacza w kolorze zielonym gdy prędkość pojazdu będzie zgodna z przepisami prawa oraz czerwonym, gdy prędkość zostanie przekroczona. Co ważne zamontowane w ubiegłym tygodniu urządzenia odporne są na piratów drogowych, wyświetlają bowiem prędkość tylko w ograniczonym zakresie.

Poza promowaniem bezpiecznej jazdy i zachęcania kierowców do nieprzekraczania dopuszczalnej prędkości, urządzenie ma jeszcze dodatkową funkcję. Wmontowane oprogramowanie pozwala na bieżąco śledzić statystyki ilości samochodów i średnich prędkości z jakimi się poruszają.

5 KOMENTARZE

  1. Urządzenia nie posiadają chyba jednak marginesu tej zgodnej z przepisami prędkości … 52km/h podaje już na czerwono i każe zwolnić … z drugiej strony natomiast , dobre rozwiązanie , ponieważ zaraz za ekranem mamy przejście dla pieszych 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here