- REKRAMA -

Strona głównaWiadomościSkierniewicki samorząd ze wsparciem dla przedsiębiorców

Skierniewicki samorząd ze wsparciem dla przedsiębiorców

- REKRAMA -

Przedłużenie umów na handel przy cmentarzu komunalnym oraz skup żywych kwiatów od skierniewickich producentów. Miejskie spółki mają konkretne pomysły na wsparcie lokalnych przedsiębiorców.

- REKRAMA -

Decyzja o zamknięciu cmentarzy związana z jesienną falą pandemii koronawirusa mocno dotknęła przedsiębiorców, którzy zajmują się dystrybucją kwiatów, wiązanek i zniczy. Szczyt sprzedaży od lat notowany był w okolicach 1 listopada. Brak możliwości odwiedzania grobów bliskich, wynikający z decyzji rządu, przełożył się na znaczące spadki przychodów u przedsiębiorców. Nowe obostrzenia nie pozwoliły im odpowiednio zabezpieczyć się przed nadchodzącym kryzysem. Stąd wziął się pomysł skierniewickiego samorządu na wsparcie tej gałęzi biznesu.

- Reklama -

Miejska spółka Ars zaoferowała handlarzom przedłużenie umów na sprzedaż w okolicy cmentarza komunalnego. Podmioty, które miały podpisane umowy na okres Wszystkich Świętych, będą mogły korzystać z przestrzeni handlowej do końca listopada.

– Jak co roku mieliśmy podpisane umowy na handel w okresie święta. Centralne decyzje sprawiły, że musieliśmy zareagować z myślą o przedsiębiorcach. Warto podkreślić, że są to podmioty nie tylko ze Skierniewic. Zaoferowaliśmy im możliwość nieodpłatnego przedłużenia umowy na handel w okolicy cmentarza do końca listopada. Chodzi o to, aby wszyscy mieli szansę sprzedać przygotowany wcześniej asortyment – tłumaczy Jacek Staryga, prezes spółki Ars.

W akcję włączył się także Zakład Utrzymania Miasta, który od rana kontaktuje się ze skierniewickimi producentami kwiatów. Spółka planuje odkupić niesprzedane zapasy i ozdobić nimi m.in. skierniewickie pomniki.

– W tym przypadku wsparcie będzie dotyczyć jedynie producentów ze Skierniewic. Pierwsze kwiaty ozdobią miejskie pomniki jeszcze dzisiaj. Jeżeli potrzeby będą większe, postaramy się także po weekendzie wykupić pozostałe kwiaty, którymi ozdobimy groby wojskowe przed 11 listopada – zapewnia Piotr Majka, prezes ZUM.

Przypomnijmy: zakaz wejścia na nekropolie obowiązuje od soboty 31 października do poniedziałku 2 listopada włącznie. Jak podkreśla administrator cmentarza komunalnego w Skierniewicach, mieszkańcy zastosowali się do tych zaleceń bardzo odpowiedzialnie. 

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr

Bardzo ładnie się zachowali lepiej niż rzad

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE