Skierniewicki sport od nowa

Artykuł sponsorowany

0
1801
fot. UM Skierniewice

Po zmianach w regulaminie przyznawania stypendiów i nagród dla sportowców oraz włączeniu się ratusza w organizację imprez sportowych o charakterze masowym, przyszedł czas na kolejną propozycję dla skierniewickiego środowiska sportowego w naszym mieście. Chodzi o zmiany w kształceniu sportowców od najmłodszych lat.

Rozwój dzieci i młodzieży oraz promocja miasta poprzez sport, to w Skierniewicach nie są puste słowa. A ubiegłoroczne i zaplanowane na ten rok sportowe imprezy masowe, jak bieg skierniewicki czy gala boksu, są tego doskonałym przykładem. Zmieniony w wyniku konsultacji z klubami sportowymi regulamin przyznawania nagród i stypendiów sportowych, a wkrótce kształcenie sportowe dzieci od pierwszych klas szkoły podstawowej, ma wnieść nową jakość w funkcjonowanie sportu w Skierniewicach.

Dotychczas w mieście nie było spójnego kształcenia sportowego, skorelowanego między zajęciami prowadzonymi w szkołach, a tymi oferowanymi przez kluby sportowe. Dzięki dodatkowymi godzinom z wychowania fizycznego oraz tzw. klasom sportowym, powinno być łatwiej wyłuskać i szlifować sportowe talenty. Główne cele sportowej wizji miasta zostaną sprecyzowane w Strategii Rozwoju Sportu w Mieście Skierniewice. Taki dokument ma powstać w ciągu najbliższych miesięcy, a do pracy przy nim zostaną zaproszeni przedstawiciele środowiska sportowego.

– Nasi mieszkańcy wielokrotnie udowodnili, że mogą i potrafią odnosić znaczące sukcesy sportowe – powiedział Jarosław Chęcielewski, wiceprezydent Skierniewic odpowiedzialny m.in. za sprawy sportu w mieście. – Ale jestem przekonany, że tych sukcesów możemy mieć znacznie więcej. Jeśli tylko postawimy sobie cele i będziemy je konsekwentnie realizować.

Wprowadzenie w życie strategii stworzy w naszym mieście system kształcenia sportowego, którego głównym beneficjentem będą młodzi zawodnicy. To właśnie z myślą o nich i ich przyszłych sukcesach w szkołach po trzecim roku edukacji zostaną utworzone klasy sportowe kształcące w konkretnych dyscyplinach. Już na tym etapie rozpocznie się współpraca klubów i szkół. W klasach sportowych nauczyciele, którzy bardzo często są trenerami w klubach, będą mieli więcej czasu na pracę z młodymi sportowcami. Będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami dla samorządu, który jest organem prowadzącym dla szkół. – Miasto jest na te koszty przygotowane, bo jesteśmy zdeterminowani, aby usprawnić funkcjonowanie skierniewickiego sportu – podkreślił wiceprezydent Jarosław Chęcielewski.

Środowisko sportowe propozycje przyjęło z nadzieją. Działacze sportowi podkreślali, że stwarza to przed młodymi zawodnikami szanse rozwoju, jakich do tej pory nie mieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here