Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw 2014 PROGRAM

0
637

20 i 21 września 2014 roku w Skierniewicach odbędzie się kolejna 37. edycja Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw (SŚKOiW). Prezentujemy pełny plan imprezy.

 

Więcej na temat SŚKOiW znajdziecie tutaj

5. Sobota, 20.09

10:00 – Otwarcie XVII Targów Ogrodniczo-Rolnych Hala (OSiR Nawa, ul. Pomologiczna 8)
11:00 – Zbiórka uczestników świątecznej Parady (ul. Rybickiego, róg ul. Pomologicznej)
11:30 – Przemarsz świątecznej Parady ulicami: Rybickiego, Konstytucji 3 Maja, Senatorską, Rynek

SCENA GŁÓWNA W RYNKU

12:00 – Oficjalne otwarcie XXXVII Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw:

  • „Mój oGród – Ja2Mieszkam” – widowisko artystyczne Akademii Tańca 4-20
  •  wystąpienie Prezydenta Miasta Skierniewice oraz zaproszonych gości
  • koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej
  • degustacja lokalnych specjałów: Skierlotki, jabłonnika na mięcie

13:30 – GMINY SKIERNIEWICOM – koncert
16:00 – XIX edycja konkursu Miasto Pięknych Dziewcząt „Kwiat Skierniewic
Wybory Miss z udziałem gwiazd: Aleksandra Novina–Chacińska – sopran, Remigiusz Łukomski – bas, Natalia Czekała – akompaniament; w programie „W świecie opery, operetki i musicalu”. Prowadzący Emilia Kowara i Dariusz Machowski
18:00 – FORMACJA CHATELET – kabareton
19:20NATALIA SZROEDER & LIBER – koncert
20:40COMA – koncert
21:40 – Pokaz sztucznych ogni
22:00PERFECT – koncert

4. Niedziela, 21.09

9.30 – Msza święta dziękczynna – za zebrane plony z prośbą o błogosławieństwo dla pracujących w ogrodnictwie i rolnictwie (Kościół p.w. św. Jakuba Apostoła)

SCENA GŁÓWNA W RYNKU
„Cudze chwalicie swego nie znacie”
14:50 – Art Station – program taneczny
15:40 – Justyna Panfilewicz – koncert
16:15 – Konkurs Radio RSC
16:30 – Akademia Tańca 4-20 – program taneczny
17:20CZERWONE GITARY – koncert
18:30AFTER PARTY – koncert
19:25GRUBSON – koncert
21:00EWA FARNA – koncert

3. Scena przy MOK

Sobota, 20.09

13:00 – „Morskie opowieści” – widowisko Szkoły Podstawowej w Makowie,
13:15 – Mateusz Niemczyk – klasyczne brzmienie – koncert
13:30 – Zespół Piosenki Dziecięcej „Tęcza” – koncert
14:00 – Teresa Walendzik i Zespół Srebrne Arki – koncert
14:45 – Kabaret Spóźniony Zapłon
15:15 – konkurs Radio RSC
15:30 – konkurs wiedzy o historii Skierniewic
15:45 – Artur Dyśko – program wokalny
16:00 –Paragraf 22, The Sign, Sileni 5 ze Skierniewic i Zerwana Dachówka z Rawy Mazowieckiej –  koncert zespołów muzycznych
18:00 – „Elvis wiecznie żywy” – koncert zespołu The King’s Friends

Niedziela, 21.09

13:00 – Forever Young – program wokalny,
14:00 – „Taneczny zawrót głowy” – program taneczny Akademii Tańca 4-20
15:00 – rozstrzygnięcie konkursu na „Skierlotkę” – świąteczną szarlotkę
15:30 –program taneczny zespołu Pasja ze  Szkoły Podstawowej w Dębowej Górze
15:45 – Zumba dla Każdego – Paulka Burchart
16:00 – „Złote przeboje” – program artystyczny w wykonaniu zespołów  z Mszczonowskiego Ośrodka  Kultury
17:30 – Kapela Czerniakowska – koncert

2. Imprezy towarzyszące

MIEJSKI OŚRODEK KULTURY (ul. Reymonta 33) – sobota/niedziela

10:00-18:00 – „Mój oGród” wystawa kompozycji kwiatowych i aranżacji ogrodowych  – hol
10:00-18:00 – „Na kolejowym szlaku” – wystawa we współpracy z Muzeum Kolejnictwa w Warszawie – galeria
sobota
15:00 – „Mój oGród” – konkurs plastyczny – plac przed MOK
niedziela
12:00-15:00 – konkurs na świąteczną Skierlotkę – namiot przed MOK
13:00, 15:00 – „Kolej Warszawsko-Wiedeńska – Stacja Skierniewice” – prelekcja Adama Gertsmana – sala kominkowa Regionalna Akademia Twórczej Przedsiębiorczości (Pałac Ślubów, ul. Piłsudskiego 2)
sobota/niedziela
10:00-18:00:

  • „Izraelska ilustracja dziecięca” – wystawa – duża galeria
  • „Z głową w chmurach” – ilustracje dziecięce Kamili Stankiewicz – małe galerie/Kinoteatr „Polonez” (ul. Wita Stwosza 2/4)
  • „Pszczółka Maja” – przedpremiera (animacja, Australia) 12:45, 14:30
  • „Miasto44” – premiera (dramat/wojenny, Polska) 13:00, 15:30, 18:00, 20:30
  • „Więzień Labiryntu” – premiera (thriller/akcja/sci-fi, USA) 16:15, 18:30, 20:45
  • sobota/niedziela
    10:00-18:00 – wystawa Stowarzyszenia Tradycji 26. Skierniewickiej Dywizji Piechoty – plac przed Kinoteatrem
    10:00-18:00 – wystawa Plastyków Amatorów – hol
    10:00-18:00 – wystawa „Bir-Kam” człowiek Birmy i Kambodży w obiektywie Marleny Wojnicz – Odsłona 2 – hol
    sobota (plac przed Kinoteatrem „Polonez”)
    10:00-18:00: -Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
  • „Żyję zdrowo: nie używam narkotyków, nie palę tytoniu, nie nadużywam alkoholu, odżywiam się racjonalnie, badam się regularnie, jestem aktywny”
    We współpracy z: WSS „Kopernik”, WSZ w Skierniewicach, WSZ w Łodzi, Stowarzyszeniem „Amazonka, Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
    – pokazy, poradnictwo, badania z zakresu uzależnień od nikotyny, alkoholu, środków psychoaktywnych
  • niedziela (boczne wejście Kinoteatru)
    11:00-17:00 – Fundacja Rozwoju Kardiologii Skierniewickiej „Serce” – bezpłatne badania profilaktyczne układu krążenia; oznaczenie  poziomu glukozy, cholesterolu, trójglicerydów, pomiar RR, badanie EKG oraz konsultacje lekarskie

 

1. INSTYTUT OGRODNICTWA (Osada Pałacowa, ul. Konstytucji 3 Maja 1/3)

sobota/niedziela10:00-18:00:

  • – Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych – Gościom Skierniewickiego Święta – degustacja grzybów uprawnych
    Parking Osady Pałacowej
    – Kwiaciarski Zakład Doświadczalny Instytutu Ogrodnictwa w Nowym Dworze Sp. z o.o. – prezentacja materiału szkółkarskiego roślin ozdobnych z możliwością zakupu
    – Ośrodek Elitarnego Materiału Szkółkarskiego Instytutu Ogrodnictwa w Prusach Sp. z o.o. – prezentacja materiału szkółkarskiego z możliwością zakupu
    – Sadowniczy Zakład Doświadczalny Instytutu Ogrodnictwa w Brzeznej Sp. z o. o.- prezentacja  materiału szkółkarskiego z możliwością zakupu
    – Sad Doświadczalny Instytutu Ogrodnictwa w Dąbrowicach – promocyjna sprzedaż owoców
    – Oddział Pszczelnictwa Instytutu Ogrodnictwa w Puławach – promocyjna sprzedaż miodów
    – Kiermasz wystawienniczo – handlowy

10.00 – 15.00 – Nauka – Praktyce – spotkanie z realizatorami projektów Instytutu z zakresu ogrodnictwa
12.00 – 15.00 – Zwiedzanie Pałacu Prymasowskiego – siedziby Instytutu Ogrodnictwa; dzieci – wstęp bezpłatny, dorośli – 5zł

OŚRODEK SPORTU I REKREACJI NAWA SP. Z O.O.  (Hala Nr 2, ul. Pomologiczna 8) Instytut Ogrodnictwa i Miasto Skierniewice sobota/niedziela

XVII TARGI OGRODNICZO-ROLNE
11.00 – 18.00  

  •  XXXVII Wystawa Kwiatów, Owoców i Warzyw „Mój oGród – Ja 2 Mieszkam”
  • Prezentacja odmian owoców, warzyw i roślin ozdobnych
  • Prezentacja kompozycji florystycznych
  • Wystawa – przyjęcie w ogrodzie
  • Wystawa roślin ozdobnych Kwiaciarskiego Zakładu Doświadczalnego Instytutu Ogrodnictwa w Nowym Dworze
  • III Ogrodniczy Festiwal Nauki dla Najmłodszych: warsztaty naukowe dla dzieci w wieku 5 – 12 lat „Stoliczku nakryj się”; wystawa zdjęć dzieci uczestniczących w festiwalu nauki w latach 2012  i 2013

11.00 – 15.00  

  • Spotkanie z pracownikami Instytutu Ogrodnictwa – autorami najnowszych pozycji wydawniczych z dziedziny ogrodnictwa, kiermasz wydawnictw
  • Porady i konsultacje pracowników naukowych Instytutu Ogrodnictwa z zakresu sadownictwa, warzywnictwa, roślin ozdobnych i pszczelarstwa

PAROWOZOWNIA SKIERNIEWICE (ul. Łowicka 1)

  • sobota/niedziela
    12:00-17:00
    – Nadzwyczajne „Dni Otwarte w Parowozowni”:
    – zwiedzanie kolekcji zabytkowego taboru kolejowego;
    – interaktywna wystawa „Urządzenia sterowania ruchem drogowym”
    – wystawy zdjęć o tematyce kolejowej
    Wejścia grup z przewodnikiem w godzinach: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00
    IZBA HISTORII SKIERNIEWIC (ul. Floriana 4)
    sobota/niedziela
    12:00-16:00

    – „Obrazki Wojny” – wystawa fotografii Emila Kowalskiego
    – „Muzeum Utracone przywraca pamięć” – projekcje filmu
    – sprzedaż wydawnictw historycznych

PARK MIEJSKI  sobota/niedziela 10:00-18:00

 

 

program święta kwiatów owoców i warzyw 2014, program SŚKOiW 2014, Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw 2014 program, plan imprez święto kwiatów, koncert perfect w skierniewicach

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o