Skierniewickie Święto Kwiatów Owoców i Warzyw 2015 [PROGRAM]

0
971

19-20 września odbędzie się 38. edycja Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw (SŚKOiW). Prezentujemy pełny plan imprezy.

W sobotę na głównym rynku miasta usłyszymy: zespół Power Play, Poparzonych Kawą Trzy oraz niepodważalną gwiazdę polskiej muzyki rozrywkowej, Beatę Kozidrak z zespołem Bajm. Niedziela zróżnicuje muzyczną propozycję. Dzień na scenie rozpocznie zespół Video, po nim zaprezentuje się Jacek Graniecki, raper bardziej znany jako Tede oraz Ania Wyszkoni. Tego dnia nie zabraknie także dobrego humoru. Kabaretowy program przedstawi grupa Neonówka. Warto dodać, że w tym roku skierniewickie święto, obok Dominiki Dawidowicz, poprowadzi polski aktor i konferansjer – Jacek Kawalec. XXXVIII edycja święta odbędzie się tradycyjnie w trzeci weekend września.

Więcej na temat Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw można przeczytać tutaj.

Sobota, 19.09

10:00 – Otwarcie XVIII Targów Ogrodniczo-Rolnych – Hala OSiR Nawa, ul. Pomologiczna 8
11:30 – ŚWIĄTECZNA PARADA – OWOCOWE CORSO ulicami: Rybickiego, Konstytucji 3 Maja, Senatorską, Rynek

SCENA GŁÓWNA W RYNKU

12:00 – WIELKIE OTWARCIE XXXVIII Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw

  • „Miasto kolorami malowane” – widowisko artystyczne Akademii Tańca 4-20
  • koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej
  • DEGUSTACJA LOKALNYCH SPECJAŁÓW: Skierlotka, dzik z kaszy, zupa brokułowa

13:30 – GMINY SKIERNIEWICOM – koncert
14:30 – Kabaret „Chyba”
15:10 – Art Station – program taneczny
16:10 – Konkurs Radia Victoria
16:25 – „WZOROWA DZIAŁKA”-finał konkursu
16:40 – Laureat Turnieju DJ-ów-koncert
17:00 – „KWIAT SKIERNIEWIC 2015″ – XX wybory miss

  • Denis – koncert
  • Corelli – iluzjonista Marek Woźniak
  • Revlovers – koncert

19:10 POWER PLAY – koncert
20:20 POPARZENI KAWĄ TRZY– koncert
21:30
 – „Miasto kolorami malowane”

  • projekcja 3D światło i dźwięk
  • pokaz sztucznych ogni

22:00BAJM – koncert

Niedziela, 20.09

09.30 – Msza święta dziękczynna Kościół pw. św. Jakuba Apostoła

SCENA GŁOWNA NA RYNKU

12:00 – ŚWIĘTO DZIECIOM
12:05 – Pozytywka – program baletowy
12:35 – Pokaz kizomby
12:45 – „Pora dla Juniora” – konkurs dla dzieci – Radio RSC
13:00 – Bajkomat – teatrzyk dla dzieci, teatr Gry i Ludzie
13:50 – „Pora dla Juniora” – konkurs dla dzieci – Radio RSC
14:00 – „Poruszeni tańcem…” – koncert Akademii Tańca 4-20
12:00 -15:00 – KONOPNA ALTERNATYWA – posmakuj konopi siewnej z Kariną Zuchora – uczestniczką programu MasterChef
15:00 – NEONOWKA – kabaret

16:00 – KONCERTY

16:05 – Znani Nieznani – koncert mieszkańców Skierniewic
16:55 – Epidemie – koncert
17:25 – Chopin Died – koncert
18:00 – Jolly Roger – koncert
18:35 – RAM / Prolog / Kret – koncert
19:10 TEDE – koncert
20:20 VIDEO – koncert
21:30
– „Miasto kolorami malowane” – projekcja 3D światło i dźwięk
21:45 ANIA WYSZKONI – koncert

Scena przy MOK SCENA MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY ul. Reymonta 33 

19 WRZEŚNIA / SOBOTA
13:00 – Zespół „Srebrne Arki” – program wokalny KS ARA
13:30 – „Ach te kobitki” – Kabaret Spóźniony Zapłon – KS Zgoda
14:00 – Mat Mateo – program wokalny
14:30 – Konkurs Radia RSC
15:00 – Singers – program wokalny
15:30 – Artur Dyśko – program wokalny
16:00 – RocKoncert – Skopolaminę, Born In Sadness, Time, Dzień Zapłaty, Sjel
18:00 – The Postman – Beatlesi z Polkowic

20 WRZEŚNIA / NIEDZIELA
13:00
– „W czarodziejskim ogrodzie” – program dla dzieci
14:30 – Zespół Piosenki Dziecięcej „Tęcza” – koncert
15:00 – Finał konkursu na świąteczną szarlotkę „Skierlotkę”
15:15 – Underground Kids – program taneczny
15:30 – Zumba z Paulką Burchart
16:00 – „Poruszeni tańcem…” – koncert Akademii Tańca 4-20
17:00 – „Przeboje PRL” program Mszczonowskiego Ośrodka Kultury
18:00 – Green Craft – koncert zespołu

Imprezy towarzyszące

HALA OSiR Nr 2
ul. Pomologiczna 8 – SOBOTA / NIEDZIELA: 10:00 – 18:00
XVIII TARGI OGRODNICZO-ROLNE / OTWARCIE Sobota: 10:00
– XXXVIII Wystawa Kwiatów, Owoców i Warzyw
– prezentacja odmian owoców, warzyw i roślin ozdobnych, kompozycji florystycznych
IV Ogrodniczy Festiwal Nauki dla Najmłodszych
– warsztaty naukowe, gry, zabawy i doświadczenia
-10:00 – 15:00 – porady i konsultacje pracowników naukowych Instytutu Ogrodnictwa
– Nauka w Praktyce – spotkanie z realizatorami projektów badawczych
– „Natura & Kultura” – wystawa malarstwa Biura Wystaw Artystycznych

INSTYTUT OGRODNICTWA
ul.Konstytucji 3 Maja 1/3 – SOBOTA / NIEDZIELA: 10:00 – 18:00
– prezentacja materiału szkółkarskiego z możliwością zakupu
– kiermasz wystawienniczo-handlowy
– degustacja grzybów uprawnych
– Pałac Prymasowski – siedziba Instytutu Ogrodnictwa otwarta dla zwiedzających, Sobota/Niedziela: 12:00 – 15:00

PAROWOZOWNIA 
ul. Łowicka 1 – SOBOTA / NIEDZIELA: 12:00 – 17:00
– zwiedzanie zabytkowego taboru

PIKNIK “MYŚLIWI DLA SKIERNIEWIC”
ul. Gałeckiego 14 – NIEDZIELA: 13:00 – 20:00
– loteria fantowa
– pokaz psów ras myśliwskich i ptaków łowczych
– konkursy i zawody w strzelectwie laserowym
– degustacja pieczonych dzików i bigosu myśliwskiego
– porady lekarza weterynarii
– kramy z dziczyzną, biżuterią myśliwską, kuchnią tatarską
– koncert zespołu „Focus Band” – muzyka lat 80-tych
Sobota: 16:00 – Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej PZŁ

VII DERBY HIPPICZNE ZIEMI SKIERNIEWICKIEJ
Stadion, ul. Pomologiczna 10 – NIEDZIELA
08:00 – 12:00 – Czempionat Koni Zimnokrwistych
12:00 – 12:30 – pokaz w stylu western
13:00 – 13:30 – pokaz Karoliny Wajdy
13:30 – 14:20 – Czempionat Koni Ziemi Skierniewickiej
14:20 – 14:30 – pokaz skoków
14:30 – 15:00 – dżygitówka
15:00 – 17:00 – zawody zaprzęgowe

FUNDACJA KOCHAJ ŻYCIE
Rynek przed Ratuszem – SOBOTA / NIEDZIELA: 13:00 – 17:00
– spotkanie w inicjatorami budowy europejskiego Centrum Ortopedii Dziecięcej
– promocja książki, spotkanie autorskie z kapitanem Tadeuszem Wroną

PARK MIEJSKI
SOBOTA / NIEDZIELA – otwarty dla zwiedzających 10:00 – 18:00
„Park w fotografii” – wystawa plenerowa od strony ul. Prymasowskiej

MIEJSKI OŚRODEK KULTURY
ul. Reymonta 33 – SOBOTA / NIEDZIELA
– „Zatrzymać czas” konkurs plastyczny plac przed MOK, sobota, godz. 15:00
– konkurs na świąteczną szarlotkę „Skierlotkę”- plac przed MOK, niedziela, godz. 12:00 – 15:00
– „Zegary szafowo-podłogowe w Polsce i Europie” prelekcja Stefana Mieleszkiewicza – sala kominkowa, niedziela, godz. 15:00
– „Zegary słoneczne w ogrodzie i przestrzeni publicznej” prelekcja Witolda Rzeczyckiego – sala kominkowa, niedziela, godz. 13:00
– „Czas ogrodów” wystawa zegarów, kompozycji kwiatowych aranżacji ogrodowych – hol, sobota / niedziela godz. 10:00 – 18:00

REGIONALNA AKADEMIA TWÓRCZEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Pałac Ślubów,ul.Piłsudskiego 2 – SOBOTA / NIEDZIELA: 10:00 – 18:00
– „Nasze Kwiaty Skierniewic” -wystawa fotograficzna
– „Dr Stanisław Rybicki i jego szpital” – wystawa

KINOTEATR „POLONEZ”
ul. Wita Stwosza 2/4 – SOBOTA / NIEDZIELA
– “Hugo i łowcy duchów” – premiera, godz. 13:00, 13:45
– „Klub włóczykijów” – premiera, godz. 15:15
SOBOTA, 9:00-17:00
– „Natura, naturalnie bez nałogów” – stoiska dot. profilaktyki uzależnień

BRAMA PARKOWA
ul. Sienkiewicza – SOBOTA / NIEDZIELA: 12:00 – 20:00
– wystawa zdjęć miejsc pamięci 26. Dywizji Piechoty – wystawa wyposażenia wojskowego

IZBA HISTORII SKIERNIEWIC
ul. Floriana 4 – SOBOTA / NIEDZIELA, 13:00 – 16:00
– „Muzeum utracone 2015″ – projekcje filmu
– “Fotosynteza” – pokonkursowa wystawa fotografii – stolik z książką

KONOPNA ALTERNATYWA
Rynek przed Ratuszem – NIEDZIELA: 12:00 – 15:00
– Posmakuj konopi siewnej z Kariną Zuchora – uczestniczką programu MasterChef



program święta kwiatów owoców i warzyw 2015, program SŚKOiW 2015, Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw 2015 program, plan imprez święto kwiatów, koncert Bajm w skierniewicach, koncert Ania Wyszkoni w skierniewicach

 

 

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o