Strona głównaWiadomościSkierniewickie szkoły w czołówce rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy

Skierniewickie szkoły w czołówce rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy

- REKRAMA -

Trzecim najlepszym w województwie Liceum Ogólnokształcącym jest Klasyczne LO Na podium znalazł się również Zespół Szkół Zawodowych nr 3.

O miejscu w rankingu decydują sukcesy w olimpiadach. Brane są także pod uwagę wyniki matur, a w przypadku techników również wyniki egzaminu zawodowego. Henryk Kobyłecki dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 przypomina, że szkoła była już kiedyś na pierwszym miejscu rankingu. W ubiegłym roku znalazła się na szóstej pozycji, w tym roku na trzeciej w województwie łódzkim.

– Sukces szkoły w dużej mierze zależy od samych uczniów bo nauczyciele uczą przecież ci sami – mówi dyrektor. – Mamy laureatów ogólnopolskiej olimpiady hotelarskiej, bardzo dobrze zdajemy egzaminy zawodowe. W zawodach: hotelarz i technik żywienia i usług gastronomicznych zdajemy na sto procent. Zdawalność matury również jest bardzo wysoka i wynosi w technikum 94 procent, co w porównaniu ze średnią w kraju na poziomie 80 procent, jest wynikiem bardzo dobrym.

Szkoła stara się również motywować uczniów do lepszej pracy. Od tego zależy gdzie młodzież odbywać będzie praktyki, być może też przyszłe miejsce pracy.

– Jeżeli młodzi ludzie mają wiedzę, to później mają lepsze miejsca praktyk, a już w czasie tych praktyk niektórzy mogą mieć zapewnione miejsca pracy. Praktyki mamy w dobrych hotelach warszawskich i łódzkich. Teraz 17-oro najlepszych uczniów trzecich klas ma praktyki we Włoszech, w Rimini. To też ich mobilizuje do pracy – mówi Henryk Kobyłecki.

Technikum w ZS nr 3 znalazło się na trzecim miejscu w województwie łódzkim, w kraju zajęło 26 pozycję. Technikum im. ppłk R Sulińskiego w ZS nr 4 w województwie zajęło 20 miejsce, w rankingu ogólnopolskim – 172. Technikum w ZSZ nr 1 im Marszałka J. Piłsudskiego to 44 w województwie szkoła, wśród szkół w całym kraju jest na 499 miejscu.

Klasyczne Liceum Ogólnokształcące znalazło się na trzeciej pozycji w województwie łódzkim, w kraju na 27 miejscu. LO im B. Prusa w województwie łódzkim zajęło 17 miejsce, w Polsce znalazło się na 217 pozycji.

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna

Juz kilka lat temu Zespół Szkół Nr 3 pozbył się ze swojej nazwy człon Zawodowych ponieważ w zespole jest także liceum ogólnokształcące. Szkoda, ze redaktorzy tego nie wiedzą…

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE