Skierniewickie targowisko – co można na nim znaleźć w pierwszych dniach jesieni? [FOTO]

0
466

Jeszcze kilkanaście dni temu ciężko było znaleźć ładne i świeże grzyby. Dziś na stoiskach mamy duży wybór. Najtańsze są maślaki i podgrzybki, można je kupić już za ok 13-22 zł za kilogram, trochę droższej wychodzą prawdziwki i borowiki (ok 23 zł/kg), a najpopularniejszymi i najdroższymi w tym roku są kurki, za które trzeba zapłacić 45-55 złotych.

Osoby przygotowujące przetwory na pewno interesują ceny ogórków. Dostaniemy je od 2 zł za kilogram, w tej samej cenie są również pomidory. Trochę drożej wychodzi słodka papryka – 4,5 zł/kg. Powidła śliwkowe możemy zrobić już od 3 zł za kilogram za świeże śliwki.

Produktami typowo jesiennymi są orzechy i dynie. Orzechy kosztują ok 20-35 zł/kg, a dynie w zależności od wielkości od ok 6 zł/szt. lub 4 zł/kg.

Mimo, że jest już kalendarzowa jesień, na targowisku nie brakuje malin, gdzie za pudełko 500 g zapłacimy 5-8 zł, a mniejsze 250 g są o 2-3 zł tańsze.  Dostaniemy również świeży szpinak, cukinie, bakłażany, kukurydze w kolbach, morele i brzoskwinie, gruszki, winogrona.

Na koniec nie zapominajmy o jabłkach – polskim smaku jesieni, które w zależności od odmiany możemy kupić od 3-4 zł za kilogram.

Mimo że w kalendarzu mamy już jesień, to na targowisku widać jeszcze trochę oznak lata. Mamy nadzieję, że pogoda w najbliższych dniach będzie brać przykład ze skierniewickich sprzedawców!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o