Strona głównaWiadomościSkierniewickie Warsztaty Terapii Zajęciowej w nowej siedzibie

Skierniewickie Warsztaty Terapii Zajęciowej w nowej siedzibie

- REKRAMA -

W sąsiedztwie otwartego we wrześniu ubiegłego roku Domu Pomocy Społecznej w Skierniewicach, powstał kolejny, nowoczesny budynek. W nim właśnie, na powierzchni blisko 900 m/kw. swoją nową siedzibę znalazły Warsztaty Terapii Zajęciowej. Dziś, w czwartek 11 stycznia, nastąpiło uroczyste oddanie do użytku.

– Będąc radnym, a teraz pełniąc urząd prezydenta miasta wielokrotnie odwiedzałem Was w budynku przy ul. Waryńskiego i warunki tam panujące nie pozwalały na normalne Wasze funkcjonowanie w sferze rehabilitacji zawodowej i społecznej – mówił podczas otwarcia prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk. – Dlatego też za punkt honoru postawiłem sobie, że powstanie dla Was nowa siedziba, do której przeniesiecie swoją rodzinną atmosferę i swoje zdolności. Dziś się to stało.

Przedsięwzięcie wcale do łatwych nie należało. Budynek jednokondygnacyjny, dzięki czemu wszelkie pomieszczenia są dostępne dla osób poruszających się na wózkach kosztował ponad 3,8 mln złotych. Jednak dzięki dobrze przygotowanym dokumentom aplikacyjnych udało się Miastu pozyskać 2,4 mln zł. dotacji.

– Kierowanie miastem to ułożenie priorytetów. Co jest najistotniejsze, a co może poczekać. W przypadku Skierniewic ta inwestycja, która wyrównuje szanse wszystkich mieszkańców, znalazła się w pierwszej grupie potrzeb. I dobrze. – podkreślił wicemarszałek Województwa Łódzkiego Dariusz Klimczak. – Życzyłbym sobie, aby w każdym powiecie naszego województwa taki ośrodek funkcjonował. I aby w każdym powiecie władze były tak otwarte na sprawnych inaczej.

W sumie, WTZ ma do wykorzystania 8 pracowni terapii zajęciowej: umiejętności społecznych, techniczna, plastyczna, „szkoła życia”, przygotowania zawodowego, gospodarstwa domowego, rękodzielnicza, komputerowa. Ponadto w budynku znajduje się stołówka, szatnie oraz pomieszczenia socjalne.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE