fbpx

Strona główna Relacje z imprez Skierniewice: Tydzień walki z rakiem piersi zakończony

Skierniewice: Tydzień walki z rakiem piersi zakończony [FOTO]

83 panie w wieku 50-69 lat przeszły badania mammograficzne w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach podczas I Skierniewickiego Tygodnia Walki z Rakiem Piersi.

Badania były prowadzone od 9 do 13 czerwca w wydłużonych godzinach pracy Działu Diagnostyki Obrazowej WSZ w Skierniewicach. W czasie akcji równie amazonki-wolontariuszki ze stowarzyszenia „Amazonka” prowadziły bezpłatne doradztwo w zakresie profilaktyki i rehabilitacji zdrowia.

I Skierniewicki Tydzień Walki z Rakiem Piersi  zakończyła XII Spartakiada Amazonek Regionu Łódzkiego. W sobotę, 14 czerwca w  hali sportowej nr 3 przy ul. Tetmajera 7 w różnych konkurencjach sportowych zmagało się 12 drużyn amazonek z całego województwa łódzkiego. Najlepsza okazała się drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego, drugie miejsce zajęły amazonki z Kutna, a trzecie – z Opoczna. Kolejna regionalna spartakiada amazonek odbędzie się za rok w Zduńskiej Woli.

14 czerwca,  w sali koncertowej Szkoły Muzycznej I Stopnia skierniewickie stowarzyszenie amazonek uroczyście obchodziło również 10-lecie swojego istnienia.

– Przegranym nie jest ten, kto nie wygrywa, lecz ten, kto przestaje walczyć. Panie pokazały, że walkę z rakiem można wygrać. – mówił podczas spotkania dyrektor skierniewickiego szpitala Jacek Sawicki.

– O ile rehabilitacja i integracja środowiska udaje nam się bardzo dobrze, o tyle gorzej jest z profilaktyką. Panie nie chcą się badać zgodnie z mylną zasadą: mniej wiem, lepiej sypiam. – podsumowała przewodnicząca skierniewickich amazonek, Danuta Krzewińska. – A przecież to właśnie dzięki badaniom mammograficznym można w porę zaradzić chorobie.

I Skierniewicki Tydzień walki z Rakiem Piersi to już historia. Kolejną taką akcję wojewódzki Szpital Zespolony, wraz ze skierniewickimi amazonkami, planuje w październiku – miesiącu walki z rakiem piersi.

Akcja ma na celu uświadomienie paniom w grupie wiekowej o podwyższonym ryzyku zachorowania, o tym jak ważne są badania mammograficzne. Pozwalają one na wykrycie nowotworu lub miejsc, w których potencjalnie może rozwinąć się nowotwór piersi. Dzięki temu pacjentki mogą uniknąć zachorowania, a w konsekwencji śmierci.

Badania mammograficzne są wykonywane w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8-12. Są bezpłatne, nie wymagają również skierowania od lekarza. Panie w wieku 50-69 lat, które nie wykonywały podobnych badań w ciągu ostatnich 2 lat mogą się przebadać uprzednio umawiając się na wizytę pod nr tel. 46 834 08 54. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE