Skierniewiczanie laureatami w Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej 2019

0
8122

Rodzeństwo Kamila Marat i Dawid Marat ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Skierniewicach otrzymali tytuły laureatów, a Zuzanna Dyrała otrzymała wyróżnienie w 35 Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej 2019, zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2 im. Ks. Jana Twardowskiego w Słupsku.

 

Był to konkurs literacki w kategorii prozy i poezji. Trzeba było zaprezentować swoje umiejętności poprzez napisanie kilku prac pisemnych, bądź wierszy.
Na konkurs nadesłano 8695 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 561 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski , Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy.Czternastoosobowa Komisja jurorów wyłoniła 161 Laureatów ze szkół polskich i 31 ze szkół polonijnych. Wśród nich znaleźli się Kamila i Dawid, którzy otrzymali zaszczytne równorzędne tytuły LAUREATÓW, a Zuzanna wyróżnienie; wszyscy za teksty prozatorskie.

Kamila Marat otrzymała dodatkowo wyróżnienie w kategorii poezji za wiersze: “Wolontariuszka”, “Kobieta” i “Kobieta z pazurem”. Kamila jest także laureatką 34 Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej 2018.

Opiekunem zwycięskich prac naszych laureatów Kamili i Dawida Marat jest wychowawca klasy i nauczyciel języka polskiego Pani Katarzyna Roszkowska-Żydowo.
Wyróżniona praca Zuzanny Dyrały została napisana pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego Pani Joanny Jaworskiej-Cichal.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 27 maja 2019 roku w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o