Skierniewiczanie podjęli decyzję w sprawie Dekady

0
273
Fot. Dekada Realty Dekada Skierniewice
Fot. Dekada Realty

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie rozbudowy Galerii Handlowej Dekada. W ankiecie przeprowadzonej przez firmę Monitor- Badania i Rozwój Organizacji na zlecenie Urzędu Miasta wzięła udział kilkutysięczna grupa mieszkańców, z których większość poparła koncepcję powiększenie istniejącego obiektu handlowego.

Ankieta została wysłana do 3603 mieszkańców ulic w bezpośrednim sąsiedztwie Dekady (m.in. ulice: Mszczonowskiej, Reymonta, Zawadzkiego, Jagiellońskiej, Żwirki, Pomologicznej i Buczka). Odpowiedziało 70% respondentów, co daje liczbę 2480 ankiet. Dorota Cierniak-Dymarczyk z firmy Monitor. Badania i Rozwój Organizacji podkreśla, że badanie sondażowe cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, a wynik procentowy potwierdza dużą aktywność w konsultacjach.

Z 2471 ważnych ankiet, 69,5% respondentów opowiedziało się za rozbudową galerii handlowej. Przeciwko było 22,8% ankietowanych, a 7,6% osób nie miało zdania.

– Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w konsultacjach, potwierdzając tym samym swoje zaangażowanie w sprawy miasta. Szanuję opinię Skierniewiczan i jest ona dla mnie najważniejszym wyznacznikiem dalszych działań w tym zakresie. Wyniki konsultacji zostaną przekazane do Rady Miasta Skierniewice. Jestem przekonany, że będą podstawą podjęcia przez radnych decyzji w tej sprawie – podsumował prezydent Leszek Trębski.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o