Skierniewiczanin podpisał kontrakt z Widzewem Łódź

0
2338
fot. Widzew

Wychowanek Widoku Skierniewice, Jakub Jasiński podpisał właśnie swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Widzewem Łódź. Jak podkreślił trener Franciszek Smuda, zawodnik jeszcze w tym miesiącu może liczyć na treningi z pierwszym zespołem.

15-letni Jakub Jasiński stał się oficjalnie zawodnikiem młodzieżowym łódzkiego klubu. W sobotę w obecności prezesa Przemysława Klementowskiego zawodnik podpisał umową, wiążącą go z klubem występującym na szczeblu III ligi do 30 czerwca 2020 roku. To pierwszy kontrakt piłkarza z Akademii Widzewa podpisany ze spółką akcyjną.

– To pierwszy piłkarz Akademii Widzewa, któremu zaproponowano podpisanie profesjonalnego kontraktu z Widzew Łódź SA – podkreśla Waldemar Krajewski, kierownik klubu.

Przypomnijmy, że Kuba dołączył do Akademii Widzewa półtora roku temu właśnie z Widoku Skierniewice. Wcześniej wielokrotnie powoływano go do kadry Łodzi. Najpierw strzelał gola za golem w trampkarzach w swoim roczniku. W tym sezonie zaczął też grać w rezerwach prowadzonych przez trenera Jakuba Grzeszczakowskiego.

– To jeden z najzdolniejszych chłopców rocznika 2002 – podkreśla Grzeszczakowski. – Choć ma dopiero 15 lat, to poradził sobie w występujących w lidze okręgowej rezerwach, w których grają seniorzy. Najczęściej występuje jako środkowy napastnik i nie miał obaw przed sporo czasem starszymi rywalami. Jest w klubie od półtora roku i stale robi postępy. Zdaje sobie sprawę, że talent musi poprzeć pracą na treningach.

Trener Franciszek Smuda zapowiedział, że młody piłkarz jeszcze w tym miesiącu może liczyć na treningi z pierwszym zespołem.- Jest to znakomity przykład dla innych młodych chłopców, jaka może być ich ścieżka rozwoju w Widzewie. Wyróżniający się piłkarze będą zapraszani na treningi pierwszego zespołu, a najlepsi mogą liczyć na podpisanie umowy. – podkreśla Krajewski. – Cały czas, na bieżąco, staramy się monitorować region i wyszukiwać uzdolnionych zawodników, którzy mogą zasilić szeregi Akademii, a następnie ciężką pracą udowodnić swoją przydatność dla Widzewa.

Młody piłkarz jest dumny z wyróżnienia, jakie go spotkało. Ma nadzieję wykorzystać wyjątkową szansę.

– Dla mnie podpisanie umowy jest olbrzymim krokiem do przodu. Możliwość pracy i rozwoju na treningach z pierwszą drużyną, pod okiem trenera Franciszka Smudy to wielki zaszczyt. Będą starał się jak najlepiej tę szansę wykorzystać. Chciałbym rozwijać swoje piłkarskie marzenia i sportową karierę w Widzewie – zdradza Jasiński.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o