Skierniewiczanin w barmańskim mundialu!

0
418
Fot. Marcin Oliva Soto

Polscy piłkarze zwierają szyki na mundial w Rosji, a w tym samym czasie do awansu do światowej ligi szykują się także zawodnicy z barmańskiej areny. Wśród nich pochodzący ze Skierniewic Marek Wojciech Bilski! Organizator konkursu World Class Poland ogłosił listę 30 półfinalistów. Zwycięzca konkursu wyjedzie na światowe zawody – tym razem do Berlina.

Marek Wojciech Bilski Lat 25, za barem od 6 lat. Barman w Long Bar Raffles Europejski Warsaw w Warszawie

Pochodzi ze Skierniewic, na swoim koncie ma pracę w barach w Poznaniu oraz na wyspach greckich, obecnie: w Warszawie. Od dziecka chciał zostać kucharzem lub cukiernikiem, ale po ukończonym kursie barmańskim, ostatecznie zadomowił się na scenie koktajlowej. Za to kulinaria inspirują go do dziś. W koktajlach bazuje na samodzielnie przygotowywanych kordiałach, sodach czy tynkturach. Świeżo upieczony absolwent hotelarstwa i gastronomii, uczestnik licznych konkursów, do World Class Poland zakwalifikował się już drugi raz.

Serwuje pyszne i kreatywne koktajle, swoimi umiejętnościami i postawą potwierdza, że barman to nie tylko zawód, ale już profesja. Przed nim emocjonująca rywalizacja, a także szansa na niesamowitą przygodę i karierę na międzynarodowej scenie barmańskiej.

Jeszcze w maju wystąpi w półfinale eliminacji konkursowych World Class i ma szansę na krajowy finał w połowie czerwca w Warszawie. Zwycięstwo w konkursie oznacza bilet do Berlina, gdzie polski Barman Roku zmierzy się z rywalami z około 60 państw.

World Class to światowy program, który odkrywa i promuje barmańskie talenty. W 9-letniej historii globalny tytuł zdobyło czterech Europejczyków. Polska oddeleguje swojego zawodnika do konkursu po raz czwarty. Dotychczas o statuetkę World Class ubiegali się warszawscy barmani: Janusz Lemiesz (2017), Paweł Rodaszyński (2016) i Mateusz Szuchnik (2015).

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o