Jest śledztwo w sprawie karambolu na trasie S8 – Zatrzymano kierowcę tira z Białorusi

0
300
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Prokuratura Rejonowa w Rawie Mazowieckiej wszczęła śledztwo w związku ze zdarzeniem drogowym, w wyniku którego śmierć poniosły 3 osoby, a 6 z obrażeniami ciała trafiło do szpitali. Zatrzymany został do dyspozycji rawskiej prokuratury 28 – letni kierowca TIRa. Najpóźniej do jutra podjęta zostanie decyzja, czy zostaną przedstawione mu zarzuty.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, do zdarzenia doszło przed północą. Łącznie udział brało w nim 9 samochodów osobowych i 2 TIRy. Wszystkie te pojazdy zostały zabezpieczone do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Rawie Mazowieckiej. Prokurator z udziałem funkcjonariuszy policji i biegłego przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia. Śmierć poniosły 3 osoby – obywatele Czech, w tym dwoje dorosłych i dziecko. Poruszali się samochodem marki Subaru. Kierujący pojazdami, którzy brali udział w zdarzeniu byli trzeźwi.

Wczoraj w godzinach popołudniowych, zatrzymany został 28 – letni kierowca TIRa, obywatel Białorusi, który jak wynika z dokonanych ustaleń, a zwłaszcza z zapisów tachografu, bezpośrednio przed uderzeniem w stojące na drodze samochody, które wcześniej zderzyły się, poruszał się z prędkością około 95 km/h, co może wskazywać na niedostosowanie prędkości do obowiązujących ciężkich warunków drogowych – mgła ograniczała widoczność zaledwie do kilku metrów. Istnieje 2 przypuszczenie, że właśnie uderzenie przez ten samochód doprowadziło do najpoważniejszych skutków.

Decyzja, co do ewentualnego przedstawienia zarzutów nie została jeszcze podjęta. Cały czas rawska prokuratura wraz policjantami i biegłymi, pracują nad otworzeniem przebiegu tego zdarzenia i ustaleniem osób winnych.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o