Strona głównaWiadomościŚmieci, gaz, progi zwalniające i klub seniora – za nami spotkanie władz...

Śmieci, gaz, progi zwalniające i klub seniora – za nami spotkanie władz Skierniewic z mieszkańcami osiedla Rawka

- REKRAMA -

We wtorek (12.12) na osiedlu Rawka w Skierniewicach odbyło się cykliczne już spotkanie mieszkańców z przedstawicielami Ratusza oraz spółek miejskich. Ponad sto osób miało okazję porozmawiać z władzami miasta na temat różnych mankamentów, z którymi spotykają się każdego dnia w okolicy swego zamieszkania. Ratusz reprezentował Prezydent Krzysztof Jażdżyk wraz ze swoimi zastępcami Jarosławem Chęcielewski i Eugeniuszem Górajem.

Jednym z tematów, który pojawia się od początku obecnej kadencji są składowiska śmieci znajdujące się na terenie byłych zakładów Rawent.

– Pierwszy etap wielkiego sprzątania mamy już za sobą – powiedział wiceprezydent Eugeniusz Góraj – Wywózka, którą do tej pory wykonaliśmy kosztowała miasto Skierniewice około 800 tys. zł. Przed nami kolejna akcja związana usunięciem odpadów, które paliły się ponad trzy lata temu. Tu spodziewamy się, iż wydatek przekroczy półtora miliona złotych. Równolegle prowadzimy działania mające na celu zmienić decyzje administracyjne Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi pozwalające na prace firm „śmieciowych”.

Ważnym, dla mieszkańców tematem, była również gazyfikacja osiedla. Główna nitka instalacji gazowej, jak mówił wiceprezydent Jarosław Chęcielewski, została już wstępnie wytyczona.

– W poniedziałek (11 grudnia) spotkałem się z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa w Łodzi i jest jasna deklaracja, iż w najbliższym czasie, nawet jeszcze w tym roku, dojdzie do spotkania z mieszkańcami osiedla, by poznać skalę zainteresowania podłączeniem do sieci. Od tych deklaracji będzie zależeć końcowe ustalenie głównego ciągu gazowego.

Skierniewiczanie mieszkający na Rawce poruszyli też wiele tematów dotyczących stanu dróg, chodników, miejsc parkingowych. Jedna z mieszkanek zaapelowała o ustawienia progów zwalniających w ulicy Kolbego, w okolicy szkoły podstawowej.

– Progi zwalniające w ulicach, gdzie przebiega stała trasa komunikacji miejskiej muszą być tzw. płytowe, jak np. w ulicy Lelewela – mówił Stanisław Lipiec, naczelnik wydziału Dróg i Komunikacji – nie mogą to być konstrukcje przykręcane, podrzutowe. Najwcześniej taki próg możemy wybudować na wiosnę przyszłego roku. Wniosek o taką przebudowę przedstawię na najbliższym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Jest jeszcze jedna dobra informacja. Na osiedlu powstanie Klub Seniora. Pierwsze, organizacyjne spotkanie odbędzie się w najbliższym czasie. Seniorzy będą mieli swój klub w budynku otwartego we wrześniu obiektu do gry w hokeja na trawie przy ul. Trakcyjnej.

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec

Po co kolo szkoly podstawowej próg zwalniający ? jaki to ma sens jak i tak samochody zwalniaja bo za 100 metrów jest przejazd kolejowy ? Gdzie tu logika ? Boshe….

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE