SOSW z nową salą do terapii funkcjonalnej

Artykuł sponsorowany

0
6113


Nowoczesna multimedialna sala do terapii funkcjonalnej została otwarta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Inwestycję udało się zrealizować w ramach budżetu obywatelskiego.

To był wielki dzień dla wszystkich podopiecznych ośrodka. W czwartek 22 marca w siedzibie przy ul. Nowobielańskiej uroczyście otwarto nową salę do terapii funkcjonalnej.

– Czuję wielką radość i dumę. Radość z tego, że takie inwestycje są realizowane, a dumę – ponieważ mamy mieszkańców w naszym mieście i pracowników miejskich jednostek, którzy inicjują tego rodzaju przedsięwzięcia – tłumaczył podczas otwarcia prezydent Krzysztof Jażdżyk.

Prezydent zaznaczył również, że od początku kadencji skierniewicki ratusz wyznaczył jasny, prospołeczny kierunek rozwoju miasta.

– Dziś otwieramy piękne multimedialne sale, przystosowane dla dzieci niepełnosprawnych. Nie tak dawno do użytku oddaliśmy cieszące się ogromnym zainteresowaniem mieszkanie treningowe. Konsekwentnie zmierzamy w kierunku, który wyznaczyliśmy, czego przykładem są nowoczesne inwestycje, takie jak Dom Pomocy Społecznej czy siedziba Warsztatów Terapii Zajęciowej – dodał prezydent.

Nowa sala do terapii funkcjonalnej powstała w ramach ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Całość kosztowała ponad 99 tys. zł. Projekt zakładał stworzenie multimedialnego pomieszczenia dla osób niepełnosprawnych, podopiecznych ośrodka, jak również miejskich placówek oświatowych. Sala została wyposażona w specjalistyczny sprzęt do terapii, w tym do wspomagania stref percepcji, koordynacji wzrokowo-ruchowej, naśladownictwa, czynności poznawczych oraz motoryki.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o