Strona główna Wiadomości SP 1 w Skierniewicach: Adres zostaje, a zajęcia na Kilińskiego

SP 1 w Skierniewicach: Adres zostaje, a zajęcia na Kilińskiego

0

- REKRAMA -

Początek nowego roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Skierniewicach tak czy inaczej wiązać się będzie z przeprowadzką. Władze miasta przygotowują opcję przenosin, ponieważ od 1 września część pomieszczeń w budynku przy ul. Sienkiewicza decyzją administracyjną będzie wyłączona z użytku.

– Już dziś mogę powiedzieć że chodzi tu o kuchnie, świetlicę, bibliotekę oraz poddasze, gdzie odbywały się zajęcia dydaktyczne – wymienia wiceprezydent Jarosław Chęcielewski – Dlatego też przygotowujemy się do przenosin zajęć do budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Kilińskiego

Przypomnijmy, uchwałę intencyjna w sprawie zmiany w statucie SP 1 przyjęli skierniewiccy radni na grudniowej sesji. Decyzja o zmianie siedziby placówki spotkała się z negatywną opinią Kuratora Oświaty w Łodzi, którą podtrzymało Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

– Stan techniczny budynku nie pozwala nam, jako organowi prowadzącemu, wydać decyzji o kontynuacji zajęć w obecnym budynku szkoły – mówił podczas lutowego spotkania z rodzicami uczniów „1” prezydent Krzysztof Jażdżyk – Bo to ja, jako prezydent ponoszę odpowiedzialność za zdrowie i życie dzieci, kadry pedagogicznej oraz pracowników i rodziców.

Wstępne obliczenia przeprowadzone przez służby miejskie określiły koszt gruntownego remontu zabytkowego budynku szkoły na blisko 10 mln zł. W czasie inwestycji, która trwałaby co najmniej kilkanaście miesięcy, nie mogłyby odbywać się na terenie obiekty żadne zajęcia.

infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version