Strona głównaSportInneSpora garść przedświątecznych szachowych informacji

Spora garść przedświątecznych szachowych informacji

- REKRAMA -

W ostatnich dniach grudnia odbyło się kilka turniejów szachowych, w których udział wzięli zawodnicy Klubu Szachowego „Piątka” w Skierniewicach. Najważniejszą wiadomością jest zdobycie przez Radka Psyka III miejsca do lat 14 w Mistrzostwach Europy w szachach Szybkich i Błyskawicznych, które odbyły się w dniach 17-20 grudnia w Mińsku.

- REKRAMA -

Mińsk, Mistrzostwa Europy w szachach Szybkich i Błyskawicznych

Wspaniałe wieści dotarły do nas z Białorusi, gdzie w Mińsku w dniach 17-20 grudnia miały miejsce Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Zawodnik Klubu Szachowego Piątka Skierniewice Radek Psyk zajął III miejsce w kategorii do lat 14 w szachach błyskawicznych!

Podopieczny trenera Bogusława Bodera zdobył 13.5 punkta i wśród zawodników z rankingiem FIDE do 2200 był I. W zawodach w kategorii open zgłoszonych było 607 zawodników, a skierniewiczanin z 272 startowym zajął w całym turnieju 93 miejsce. Gratulacje!

Z Radkiem do Mińska pojechał brat Włodek Psyk, który swój występ na mistrzostwach może zaliczyć do udanych – większość partii rozegrał z mocniejszymi zawodnikami, zdobył 7.5 punkta, a także zyskał sporo punktów rankingowych.

Piotrków Trybunalski, Drużynowe Mistrzostwa Województwa Szkół

Na wojewódzkich eliminacjach do Drużynowych Mistrzostw Polski Szkół, które odbyły się 14 grudnia w Piotrkowie Trybunalskim, dwie drużyny ZSSO im. Jana Pawła II w Skierniewicach po raz kolejny pokazały, że nie mają sobie równych i zdobyły złote medale oraz tytuły Drużynowych Mistrzów Województwa! Podopieczni trenera Bogusława Bodera wykazali się determinacją i prawdziwą sportową postawą pokonując m.in. zespoły z Łodzi, Bełchatowa, Nieborowa i Łowicza.

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 w składzie: kapitan – Jakub Mechliński, Maciej Strzelecki, Mateusz Wysocki, Zuzanna Łukasik i Maria Sokół w pięknym stylu wygrała w Piotrkowie
wszystkie mecze.

Drużyna Gimnazjum nr 2 w składzie: kapitan – Radosław Psyk, Maciej Rak, Szymon Karwat, Małgorzata Budzińska i Natalia Najuch także zakończyła turniej z kompletem punktów.

Brawo obie szkoły i powodzenia na Mistrzostwach Polski!

XXII Międzynarodowy Gwiazdkowy Turniej Szachowy w Olkuszu

W dnia 12-13 grudnia w Olkuszu odbył się XXII Międzynarodowy Gwiazdkowy Turniej Szachowy, na którym reprezentacja KSz Piątka wypadła naprawdę dobrze.

Wspaniale spisali się chłopcy z grupy najmłodszej: najwyższą notę zajął Jakub Kowalczyk – III miejsce, niedaleko za podium byli Krzysztof Wichrowski – V miejsce oraz Szymon Kowalczyk – VI miejsce. Dobrze spisał się też Antoni Bartosik – XII miejsce. Nasza przedstawicielka wśród najmłodszych dziewczynek, Marta Grzeszkiewicz, zajęła XIII miejsce.

W grupie chłopców urodzonych w 2007 roku i młodszych startowała trójka z Piątki: Jacek Adamala, Włodzimierz Psyk i Jan Dudek, którzy zdobyli ponad połowę punktów – nie jest źle! Wśród dziewczynek dzielnie walczyła Magdalena Szczepanik, która zdobyła IX pozycję.

Grupa chłopców z 2005 roku i młodszych: najlepszy był Jakub Mechliński – II miejsce, wysokie noty przypadły też Mateuszowi Wysockiemu – V miejsce i Filipowi Nowickiemu – VII miejsce. Nieźle zagrał Franciszek Bartosik – miejsce XI. Dobry turniej rozegrały dziewczyny: Zuzanna Łukasik – VII miejsce, Maria Sokół – IX miejsce i Julia Hanuszkiewicz – XI miejsce. W grupie chłopców z 2003 roku i młodszych Maciej Ciesielski zdobył 3.5 punkta.

Wszystkim, a w szczególności najmłodszym członkom klubu, którzy przecierają swoje szachowe szlaki, należą się gratulacje.

Szachowe Mistrzostwa Wojewódzkie Juniorów w Zgierzu

19 grudnia w Zgierzu odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie Juniorów w Szachach. Rozegrano 9 rund szachów szybkich, tempo gry 10’+5” dla zawodnika na partię. Przedstawiciele Klubu Szachowego Piątka Skierniewice osiągnęli tam piękny wynik: