Sportowa Gala LZS [ZDJĘCIA]

0

- REKRAMA -

Zobacz galerię [84]
Zobacz galerię [84]

W niedziele (19.01.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Skierniewicach odbyło się doroczne podsumowanie funkcjonowania Ludowych Zespołów Sportowych. Spotkanie, na które przybyli sportowcy, działacze oraz trenerzy LZS z terenu powiatu, było okazją do uhonorowania 28 zdolnych, młodych oraz utytułowanych sportowców. Wyróżniono również trenerów i kluby. 

– W naszym powiecie działa osiemnaście klubów sportowych, w tym nazywane uczniowskimi. Większość z nich to zespoły piłkarskie, uczestniczące w rozgrywkach ligi okręgowej oraz w klasie A i klasie B – mówi przewodniczący Rady Powiatowej LZS Mirosław Belina – ale też są inne dyscypliny, gdzie mamy wyniki, Wśród nich jest tenis stołowy w Makowie, korfball w Olimpic Słupia, natomiast w Żelaznej króluje taekwondo. Mamy z czego być dumni.

Funkcjonowanie klubów sportowych jest odskocznią dla młodych mieszkańców terenów wiejskich i wpisują się od wielu lat w pewien schemat organizacji pozarządowych. Do nich należą Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna oraz kluby sportowe. 

– Chyle czoła przed samorządami gminnymi, które wspierają finansowo sekcje sportowe. Dzięki tym pieniądzom młodzi ludzie mają gdzie rozwijać swe umiejętności. Jest to alternatywa dla siedzenia przed komputerem – mówi przewodniczący Belina. 

O tym, jak ważnym jest praca młodych sportowców, którzy swoje sukcesy okupują godzinami treningów była obecność na Gali posła Grzegorza Wojciechowskiego oraz Przewodniczącego Zrzeszenia LZS w Łodzi Marka Mazura. 

Zdaniem Sławomira Supery ze Szkółki Piłkarskiej GOKSiR Lipce Reymontowskie takie spotkania są bardzo ważne. – W środowisku wiejskim trudno jest o docenianie trudu, jaki każdego dni ci młodzi i utalentowani sportowcy wkładają w swoje kształcenie. Podobnie jest i z trenerami. Dlatego też sądzę, że Gala to bodziec dla dalszego wysiłku. Bo właśnie wysiłek daje wyniki. O tym należy pamiętać i to honorować.

Sportowcom, trenerom oraz klubom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version