Spotkanie z dr. hab. Rafałem Zarębskim w MBP w Skierniewicach

0
233

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Biblioteka wiedzy”. Tematem spotkania z dr. hab. Rafałem Zarębskim będzie „Tabu i magia językowa w dawnej i współczesnej polszczyźnie”. Zapraszamy 21 stycznia 2016 r. o godz. 18.00 do siedziby MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a. 


dr hab. Rafał Zarębski – pracownik Katedry Historii Języka Polskiego Uniwersytetu Łódzkiego. Wykładał też na Uniwersytecie w Sofii, Wielkim Tyrnowie, w Płowdiwie, w Błagoewgradzie w Bułgarii, Uniwersytecie Wileńskim na Litwie, Uniwersytecie w Daugavpils na Łotwie, Uniwersytecie Karola w Pradze w Czechach; przez rok pracownik Uniwersytetu w Tuluzie.

Jego zainteresowania naukowe pozostają w nurcie badań historycznojęzykowych (morfologia języka polskiego, leksykologia i stylistyka, onomastyka). Należy do polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych, m.in.: Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego, Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Komisji Onomastyki Słowiańskiej przy Międzynarodowym Komitecie Slawistów.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o