Spotkanie z dyrektorami dotyczące koronawirusa [ZDJĘCIA]

0

Zobacz galerię [15]
Adam Sobieszek
Zobacz galerię [15]

Działania profilaktyczne w szkołach i przedszkolach to podstawa w wyeliminowaniu ewentualności wystąpienia zarażeń koronawirusem w mieście oraz powiecie skierniewickim. Choć, jak zaznaczają służby sanitarne, takie działania mogą też przerwać wzrost liczby chorych na inne choroby grypopodobne. To główne przesłanie spotkania przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitano- Epidemiologicznej z dyrektorami placówek oświatowych ze Skierniewic i powiatu skierniewickiego.

– Chcemy przekazać informacje, które dadzą odpowiedź na wiele pytań, z którymi spotykają się dyrektorzy szkół. Należy pamiętać, że dla naszego społeczeństwa znacznie większym zagrożeniem jest grypa. Od początku 2020 roku z powodu powikłań zmarło 25 osób. Na terenie podlegającym naszej „jurysdykcji”, w ciągu dwóch ostatnich miesięcy na grypę zachorowało ponad 3700 osób. – mówi dyrektor skierniewickiego SANEPIDU Justyna Łukasik. 

Jak się okazuje na stronach internetowych Ministerstwa Edukacji Narodowej pojawiły się wytyczne dla szkół i przedszkoli dotyczące działań profilaktycznych działań prozdrowotnych.

– Sugerujemy, by w każdej szkolnej łazience znajdowało się mydło, bądź mydło w płynie. Poza tym ręczniki winny być jednorazowe, zaś kosze powinno móc uruchamiać za pomocą nogi – mówi dyrektor Łukasik. 

Wśród zaleceń znalazły się też zapisy, które z pewnością nie spotkają się z zadowoleniem uczniów. Chodzi o wyjazdy w ramach wymiany młodzieży, które były realizowane w ramach programów np. ERASMUS. Ministerstwo sugeruje, by te wyjazdy przenieść na inny termin, bądź je odwołać. 

– Chciałabym zaapelować do rodziców, aby nie ulegać panice wywoływanej przez media. Koronawirus jest najgroźniejszy dla osób, które są przewlekle chore, dla osób starszych – mówi Justyna Łukasik –  Wyniki dotychczasowego przebiegu choroby pokazuje jasno, iż młode organizmy przechodzą chorobę jak zwykłą grypę lub przeziębienie. Jednakże prosiłabym, aby chore dzieci pozostawały w domach. Dzięki temu unikniemy wzrostu na różne choroby zakaźne.

- Reklama -

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments