Sprawca rozboju w pociągu zatrzymany przez skierniewickich policjantów

0
1636
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Skierniewiccy dzielnicowi zatrzymali 21-latka, który w pociągu dokonał kradzieży rozbójniczej. Mieszkańcowi Łodzi zabrał saszetkę z telefonem oraz prawie 1.000 zł gotówki. Kiedy pokrzywdzony chciał odzyskać swoją własność został pobity.

Zdarzenie miało miejsce 2 września 2017 około godz. 19:30 w pociągu relacji Białystok – Łódź. Gdy jeden z pasażerów zasnął, 21-letni mieszkaniec Skierniewic ukradł mu saszetkę. Mężczyzna poprosił o jej zwrot, a 21-latek uderzył go w twarz i zaczął kopać po nogach. 58-letni pokrzywdzony zgłosił sprawę kierownikowi pociągu, który zawiadomił dyżurnego skierniewickiej komendy.

Po zatrzymaniu pociągu policjanci szybko namierzyli sprawcę kradzieży rozbójniczej i zatrzymali go na peronie. Mężczyzna miał przy sobie skradziony telefon i pieniądze.

Okazało się, że mężczyzna jest podejrzewany o szereg włamań do piwnic na terenie Skierniewic. 4 września policjanci przedstawili mu kolejne zarzuty, a 5 września 2017 roku Sąd Rejonowy w Skierniewicach zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Za dokonanie kradzieży rozbójniczej i kradzieży z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o