Stosowny ubiór na rozmowie o pracę, czyli jaki?

Artykuł sponsorowany

0
1878

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną? To pytanie nurtuje wiele osób, które są na etapie poszukiwania zatrudnienia. Szukasz pracy w Skierniewicach? Zobacz, o czym musisz pamiętać, a czego lepiej unikać. Co to znaczy stosowny strój?

Dostosuj strój do okazji

W Twojej szafie powinny znajdować się ubrania na różne okazje. Masz swój styl i wiesz, w jakim stroju czujesz się najlepiej? Świetnie! Zauważ jednak, że nie wszędzie można ubrać się w dresy czy założyć szpilki, choćby z powodu wygody, a co dopiero w sytuacji, kiedy szukasz pracy w SkierniewicachStrój powinien być dostosowany do posady, o którą się ubiegasz. Jak skompletować szafę, żeby być przygotowanym na każdą ewentualność?

Jak ubrać się na rozmowę w sprawie pracy będąc kobietą?

Problem z doborem stroju na rozmowę kwalifikacyjną dotyczy głównie kobiet, co wynika z tego, że mają zdecydowanie większy wybór od mężczyzn. Na początku spróbuj wybadać, jakie standardy obowiązują w firmie, do której zaaplikowałaś. Czy jest to praca biurowa i wszyscy wyglądają elegancko? Wówczas najlepiej będzie ubrać kostium, na który składa się marynarka i spodnie uszyte z tego samego materiału. Możesz również wybrać garsonkę, czyli odpowiednik kostiumu, ale w wersji ze spódnicą. Pamiętaj, że nie może być zbyt krótka. Co to znaczy? Musi sięgać minimalnie ponad kolana. Inną alternatywą jest założenie zwykłej białej, nieeksponującej dekoltu koszuli i czarnych lub granatowych, eleganckich spodni. Zależnie od stanowiska możesz zdecydować się na wzory lub nie. Starając się o posadę w banku, wybierz marynarkę i zwykłą, białą, a jednocześnie dobrze skrojoną i leżącą koszulę. Zasada jest taka, że im wyższe stanowisko, tym na mniejszą swobodę możesz sobie pozwolić. Bez względu na temperaturę panującą na dworze na oficjalne spotkanie do spódnicy czy sukienki zawsze należy założyć rajstopy. A co z obuwiem? Nie zakładaj wysokich lakierowanych szpilek, ale jeśli czujesz się pewnie, spokojnie załóż matowe, czarne buty na obcasie. Z tej opcji lepiej zrezygnować w ogóle, jeśli na co dzień zupełnie ich nie nosisz. W takiej sytuacji nie narażaj się na skręcenie kostki lub potknięcie w najmniej odpowiednim momencie. Zamiast tego wybierz płaskie, czyste i eleganckie obuwie. Najważniejsze, żeby Twoje palce u stóp były zakryte. Nie zapomnij o wypastowaniu butów!

Jak ubrać się na rozmowę w sprawie pracy będąc mężczyzną?

Będąc mężczyzną, masz o wiele prostsze zadanie. Na stanowisko wysokiego szczebla możesz włożyć garnitur, w innym przypadku wystarczy koszula z długim rękawem, spodnie oraz czyste i eleganckie buty. Nie musisz zakładać białej koszuli. Unikaj jednak zbyt intensywnych kolorów. Marynarka nie może być zbyt luźna ani zbyt opięta i powinna być zapięta tylko na jeden guzik. Pamiętaj też, by jej nie zdejmować, jeśli aplikujesz na stanowisko wyższego szczebla. Nie chowaj niczego do kieszeni, ponieważ wygląda to nieprofesjonalnie. Skarpetki dobierz kolorem do butów i spodni. A co, jeśli posada, o którą się ubiegasz, tego nie wymaga? Wówczas wystarczą ciemne, eleganckie dżinsy i koszula w stonowanym kolorze. Zapomnij o sandałach. Nie przesadzaj też z perfumami.

Możesz być pewny, że jeśli osoba, która przeprowadza z Tobą rozmowę, będzie mieć do wyboru dwóch kandydatów o podobnych kwalifikacjach, to wybierze tego, który lepiej się prezentował. A kto sprawia dobre wrażenie? Ludzie, którzy wyglądają profesjonalnie i wzbudzają nasze zaufanie!

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o