Straż pożarna i pogotowie mają dostać nowe pojazdy

2
641

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dla straży pożarnej i dwie wyspecjalizowane karetki pogotowia trafić mają jeszcze w tym roku do Skierniewic – poinformował o tym na specjalnie zwołanej konferencji prasowej wojewoda łódzki Zbigniew Rau.

Samochód ratowniczo-gaśniczy wraz z wyposażeniem kosztować będzie 400 tys. złotych. Jak zapewnia Łódzki komendant wojewódzki PSP w Łodzi Jarosław Wlazłowski, zostanie on przekazany Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach w grudniu.

– Bardzo się cieszę, że dzięki ludziom dobrej woli potrzeby komendy miejskiej PSP w Skierniewicach zostaną spełnione – mówi komendant Włazłowski. – Samochód będzie wykorzystywany do działań ratowniczo-gaśniczych zarówno w obiektach miejskich, jak i na autostradzie i innych trasach szybkiego ruchu. Pojazd z pewnością podwyższy poziom bezpieczeństwa zarówno miasta jak i powiatu skierniewickiego – dodaje.

Poprawie bezpieczeństwa służyć mają także dwie specjalistyczne karetki. Uzupełnią one stacjonujący w Skierniewicach tabor Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego.

– To jest sprzęt najwyższej klasy, mieszkańcy Skierniewic najlepiej wiedzą, jak bardzo jest tutaj potrzebny – mówił podczas konferencji prasowej wojewoda łódzki Zbigniew Rau. – Z jednej strony miasta jest autostrada A2, z drugiej trasa S8, poza tym samo miasto to duży ośrodek miejski o konkretnych potrzebach, które dzięki współpracy posłów i samorządowców udało nam się spełnić.

Pojazdy sfinansowane będą z rezerwy budżetu państwa.

- Reklama -

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
2 Autorzy komentarzy
PAPAgość Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gość
Gość
gość

Obiecujący to wybitna gnida pisowska.

PAPA
Gość
PAPA

Ale kasę dał na PSP.