Czy strzelnica to dobry pomysł na poligon?

0
701

Jest nowy pomysł na zagospodarowanie terenów po byłym poligonie. Stowarzyszenie Tradycji 26. Dywizji Piechoty i Ruch Narodowy chcą by w ramach programu Ministerstwa Obrony Narodowej “Strzelnica w każdym powiecie” na skierniewickim poligonie powstała właśnie strzelnica.

Koncepcja nie do końca jest nowa, bo przypomnijmy, strzelnica w tym miejscu już istniała. Dzisiaj to opuszczony, zarastający lasem teren. Ale wrócić do dawnego przeznaczenia nie byłoby trudno, tym bardziej, że pozostały tu jeszcze dobrze zachowane kulochwyty a także boczne, przechwytujące kule elementy.

Pomysł na strzelnicę koresponduje z planami powołania w 2018 r. na terenie województwa łódzkiego 9. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej z dowództwem w Łodzi. Bataliony lekkiej piechoty zlokalizowane będą w Łasku, Zgierzu, Piotrkowie Trybunalskim oraz
w Skierniewicach (tymczasowo w Kutnie).

Piotr Paradowski, Prezes Stowarzyszenia Tradycji 26. Dywizji Piechoty uważa, że strzelnica mogłaby służyć nie tylko wojsku.

– To też zawody strzeleckie i sportowe. Moglibyśmy organizować tu wiele różnych imprez. Uważam, że jest o co walczyć – mówi Piotr Paradowski.

 

– Jeśli prezydent miasta i rada miasta wyraziliby chęć udziału w tym programie, będzie możliwość dofinansowania nawet do dwóch milionów złotych. Wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk mówił o takim dofinansowaniu w przypadku strzelnic z osią toru do 300 metrów. Taki właśnie obiekt mamy na naszym terenie – dodaje Adrian Antoniak pełnomocnik ruchu narodowego w powiecie skierniewickim.

Zwolennicy pomysłu zastanawiają się czy miasto nie zechciałoby przekazać gruntów na dawnym poligonie pod budowę strzelnicy. Prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk nie wyklucza udziału w ministerialnym programie, zastanawia się jednak czy to najlepszy pomysł na zagospodarowanie poligonu.

– Ten teren to 150 hektarów. Myślę, że kiedyś pojawi się inwestor, który zainwestuje duże pieniądze, da miejsca pracy i podatki dla miasta. Może warto poszukać innego miejsca na strzelnicę.

 

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o